img

Lyčių lygybės programa vienuolikamečiams Australijoje

Lyčių lygybės programa vienuolikamečiams Australijoje

Australijoje šeimų grupė įspėja mokyklų direktorius priešintis valstybės finansuojamai Saugių Mokyklų programai, kuri pateikiama kaip nukreipta prieš patyčias, tačiau ja, iš tikrųjų, propaguojami ankstyvi lytiniai santykiai ir transseksualumas. Dauguma iš 500 direktorių, kurie patvirtino programos įdiegimą savo mokyklose, „greičiausiai nenumano, kas propaguojama Saugių Mokyklų programos pagalba, ir gali nesąmoningai veikti kaip vaivorykštės aktyvistų agentai.“

Organizacijos atstovė spaudai Wendy Francis apie susirūpinimą atsiliepė: „mes kovojame už savo vaikų skaistumą.“ Homoseksualų aktyvistų aljanso sudaryta programa nebuvo primesta tiesiogiai valdžios. Ją visų, išskyrus vienos,  valstijų, mokyklos galėjo pasirinkti pačios. Tai buvo padaryta be rimtesnių svarstymų. Sėkmingam programos įgyvendinimui buvo įsteigta Saugių Mokyklų koalicija. Jos direktorė gynė programą dėl „praktinių būdų skatinti  teigiamą mokyklos kultūrą, kur visų lyčių ir socialinių tapatybių  moksleiviai, vadovybė ir šeimos  būtų saugios, priimtos ir vertinamos.“ Ji pridėjo, kad besimokantys „saugiose“ mokyklose yra pažangesni moksluose bei džiaugiasi geresne psichine sveikata.

Jau keturmečiai įtraukiami į programą, turėdami skaityti ikimokyklinio amžiaus vaikams parašytą knygą Lyčių teorija, kurios pagrindinė mintis: „Tik tu pats žinai, esi berniukas ar mergaitė. Niekas tau negali nurodyti.“ Saugių Mokyklų programa kviečia mokinius lankytis tinklapyje Minus 18, kuriame transseksualūs studentai kviečiami išbandyti labai saugiais vadinamus lyties pabrėžimo (ar, šiuo atveju, slėpimo) būdus. Pavyzdžiui, mergaitėms, kurios manosi esą priešingos lyties, siūloma apsirišti krūtinę, „atsainiai pritariant, jog tai gali būti net mirtina.“ Tuo tarpu save mergaitėmis matantiems berniukams siūloma lytinius organus įsprausti tarp kojų. Vienuolikmečiams berniukams nurodoma dėvėti sukneles. Teigiama, jog tai provokacija, nes daugumoje Australijos mokyklų tiek berniukai, tiek mergaitės iki tol dėvėdavo šortus ir marškinėlius.

Francis pabrėžė, kad Saugių Mokyklų programa tik pateikiama kaip skirta kovai su patyčiomis, o iš tiesų ja siekiama normalizuoti homoseksualų ir transseksualų elgesį. Implikuojama, kad dešimtadalis žmonių yra homoseksualūs. Tiesa ta, kad ne daugiau 2-3% vyrų save identifikuoja gėjais ir dvigubai mažiau moterų save laiko lesbietėmis. „Norime, kad nė vienas mokinys nepatirtų jokių patyčių, tarp jų ir dėl seksualinės pakraipos, – teigė Francis. „Tačiau, remiantis mokinių apklausomis, lyties tapatybė yra šaipymosi priežasčių sąrašo apačioje. Išvaizda provokuoja patyčias labiausiai – 38%, toliau rikiuojasi pažymiai, rasė, kalba, o tik tada lytis, kuri patyčių priežastimi tampa tik 6% atvejų.

Apie programos veikimą Australijoje gan plačiai skelbia spauda. Vienas iš pavyzdžių – laikraštyje išspausdintas straipsnis, kuriame apibūdinama pamoka, aprašyta viename iš programos gidų pamokoms: pusė vienuolikamečių klasės paprašomi įsivaizduoti, kad yra šešiolikmečiai, susitikinėjantys su tos pačios lyties klasioku, o likusi pusė įsivaizduoja save normaliuose santykiuose.

Francis pažymėjo, jog psichinės sveikatos profesionalai tikrai nesiruošia priimti šio lyčių išskydimo reiškinio už gryną pinigą. Daugelis transseksualumą, kaip anoreksiją, vis dar laiko psichine liga. „Kai mergaitė tiki, jog yra nutukusi, nors yra liekna, medikai jai patvirtina pastarąjį faktą, bet, jei berniukas tiki, kad yra mergaitė, jie jau turėtų pritarti tokiai minčiai.“ Kai kurie politikai priešinasi Saugių Mokyklų programos veikimui. Vienas jų pradėjo rinkti parašus dėl šios praktikos nutraukimo. Francis daro prielaidą, kad programa bandoma paveikti australų pažiūras prieš kitais metais vyksiantį plebiscitą dėl santuokos apibrėžimo.

Šaltinis lifesitenews.com
Parengė    Lukas Satkauskas

 

© 2016 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.