Merginų turnyre priversta varžytis translytė po pergalės buvo nušvilpta

Merginų turnyre priversta varžytis translytė po pergalės buvo nušvilpta

Teksaso valstija, nepaisant Mack Beggs prašymo, neleido jai varžytis su vyriškos lyties imtynininkais.

Prieš savo norą moterų varžybose priversta varžytis translytė po pergalės minios buvo nušvilpta. Aštuoniolikmetė moksleivė M. Beggs turnyre Cypresse nepatyrė pralaimėjimų. 110 svarų svorio lygos finale ji įveikė Chelsea Sanchez, kurią dėl titulo nurungė ir 2017 metais. Tačiau varžybų įraše matyti, kad daugybė žiūrovų į šią pergalę reagavo piktai.

M. Beggs šiuo metu yra lyties keitimo iš moters į vyrą procese, todėl vartoja testosteroną. Imtynininkė pakartotinai prašė leisti jai varžytis vaikinų lygoje, tačiau Teksaso valstybinių vidurinių mokyklų taisyklės reikalauja atletų dalyvauti turnyruose pagal gimimo liudijime įrašytą lytį. „Jis labai gerbia merginas, su kuriomis varžosi. Žmonės mano, kad Mackas jas primuša. Merginos, su kuriomis jis eina imtynių, yra tvirtos. Tai daugiau susiję su įgūdžiais ir disciplina, o ne jėga“, – aiškina Mack mama Angela McNew.

Steroidų terapija, kuri M. Beggs atlikta tuo pačiu metu, kai ji ėjo imtynių su merginomis, įžiebė didžiulius debatus  apie varžybų sąžiningumą ir translyčių teises dar prieš praeitų metų varžybas. Jos kelyje iki čempiono titulo buvo dvi techninės pergalės prieš varžoves, kurios atsisakė rungtis dėl traumų baimės.

Šiais metais siekiant valstijos titulo tik viena imtynininkė atsisakė varžytis su M. Beggs, tačiau grupė tėvų pradėjo ieškinį, kuriuo siekė užkirsti M. Beggsui galimybę dalyvauti turnyre.

Taisyklės, numatančios, kad atletai turi varžytis tos lyties turnyruose, kuri įrašyta jų gimimo liudijime, 2016 m. patvirtintos už Teksaso vidurinių mokyklų sportą atsakingo valdymo organo.  Teigiama, kad taip siekta mokykloms padėti nustatyti konkurentus.

Paskutinė pergalė reiškia, kad M. Beggs baigia savo vidurinės mokyklos imtynininkės karjerą nepatyrusi pralaimėjimų ir paskutiniame sezone pasiekusi 35 pergales. Dabar M. Beggs studijuos koledže, kur taisyklės leis jai varžytis vyrų lygoje.

versta pagal: Transgender wrestler forced to compete in girls tournament is booed after winning in final

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.