img

Moksliniai tyrimai įspėja apie in vitro pradėtų suaugusiųjų sveikatos problemas

Paskelbta: 

Moksliniai tyrimai įspėja apie in vitro pradėtų suaugusiųjų sveikatos problemas

Moksliniame žurnale Vaisingumas ir nevaisingumas (angl. Fertility and Sterility) paskelbtoje studijoje teigiama, kad dirbtinio apvaisinimo pagalba gimę kūdikiai gali būti labiau linkę į metabolizmo ir kraujotakos sutrikimus.

Dažnai svarstoma, ar suaugę pagalbinio apvaisinimo būdu pradėti vaikai turi didesnių sveikatos problemų nei pradėti natūraliai. Nesenoje minėtame žurnale publikuotoje studijoje buvo vertinama 253 paauglių, pradėtų dirbtinio apvaisinimo būdu, sveikata palyginti su natūraliu būdu pradėtais paaugliais. Tyrimo pabaigoje padaryta išvada, jog: „nepastebėta reikšmingų skirtumų tarp abiejų grupių, tiek kalbant apie bendrą fizinę ar psichinę sveikatą, tiek apie kognityvines funkcijas. Tačiau pratęsus sveikatos stebėseną iki suaugusio amžiaus pastebima, kad pradėtieji nenatūraliu būdu dažniau lankosi pas mediką nei kontrolinė grupė“. Mokslininkai teigia, kad siekiant iki galo pagrįsti rezultatus, reikia atlikti dar išsamesnę analizę.

Antrojoje studijoje tarp gimusių dirbtinio apvaisinimo būdu tikrai pastebimas didesnis metabolinių ir kraujo apytakos sutrikimų skaičius. Šioje studijoje buvo įvertinti 19 tyrimų, atliktų su 2 112 apvaisinimo mėgintuvėlyje intracitoplazminės spermatozoido injekcijos (IVF-ICSI) būdu bei 4 096 natūraliai pradėtų palikuonių pradedant nuo vaikystės iki ankstyvo suaugusio amžiaus. Stebint dirbtinio apvaisinimo būdu pradėtus suaugusius pastebėta, kad šių arterinis kraujo spaudimas yra aukštesnis nei gimusiųjų natūraliu būdu. Be to, pastebėta ir blogesnė diastolinė širdies funkcija bei kraujagyslių sienelių sustorėjimas (tuo pačiu – mažesnis pralaidumas).

Autoriai daro išvadą, kad jų studija rodo didesnį kraujagyslių ligų procentą, kuriuo pasižymi dirbtinio apvaisinimo būdu gimę vaikai, o tai skatina atlikti papildomus mokslinius tyrimus, kurie patikrintų rezultatus. Į juos neabejotinai reikia atkreipti dėmesį visapusiškai vertinant dirbtinio apvaisinimo procedūrą.

šaltinis: observatoriobioetica.org

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.