img

Translytis ir panseksualė savo vaiką moko „neįsiteigti“, kad yra berniukas

Translytis ir panseksualė savo vaiką moko „neįsiteigti“, kad yra berniukas

Pirmojoje Didžiosios Britanijos lytiškai plaukiojančioje (angl. gender-fluid) šeimoje augantis keturmetis Staras Cloudas mokomas, kad yra tiesiog asmuo. Vaikas skatinamas neįsiteigti sau, kad yra berniukas.

Jo tėvai Nikki ir Louise Dravenai sako, kad jie yra paprasti tėvai, kurie „nori būti tuo, kuo yra“. Vaikas Louise vadina mama, nors iš tikrųjų ji yra jo biologinis tėvas, bandantis tapti moterimi. Būdamas dar aštuonerių Louise pajuto norą tapti mergaite ir jau vienerius metus prieš gimstant Star Cloud gyveno kaip moteris.

Tuo tarpu Nikki yra panseksualus (angl. pansexual) Staro Cloudo tėvas, kuris gimė moterimi ir yra biologinė jo motina. Kartais Nikki rengiasi kaip moteris, kartais – kaip vyras.

Tėvai nori, kad jų vaikas būtų laisvas ir jei tik to panorės, turėtų galimybę dažytis, rengtis berniukiškais ar mergaitiškais drabužiais, žaisti su lėlėmis. Rugsėjo mėnesį jis pradės lankyti mokyklą, kur eis apsirengęs berniukišką uniformą, tačiau dėvės rožinį švarką ir tokios pat spalvos kojines. Nikki sako: „Mes nenorime, kad mūsų vaikas būtų suvaržytas. Esame tiesiog paprasta šeima, kurios nariai yra tuo, kuo nori būti. Niekada Starui Cloudui nesakome, kad jis yra berniukas, sakome, kad jis gali būti kuo panorėjęs. Nenorime pirkti tam tikrai lyčiai skirtų žaislų ar drabužių, leidžiame jam pačiam pasirinkti aprangą. Štai rožinė yra viena mėgstamiausių jo spalvų.“

Šeima jau patyrė aplinkinių spaudimą Starui. Darželyje vaikai jam pasakė, kad jis negali žaisti su lėlėmis, nes jos skirtos mergaitėms. Nikki pasakoja: „Mes tiesiog paaiškinome jam, kad visi gali žaisti su lėlėmis ir jis gali praktikuotis vieną dieną būti tėčiu. Vaikas mums atsakė: „Nebūtinai būsiu tėčiu! Galbūt aš tapsiu mama!“ Nikki teigimu, svarbiausia nuostata Staro Cloudo auklėjime yra išmokyti jį pasitikėti savimi, nes būtent to trūko abiems tėvams vaikystėje.

„Jis dievina tampres, be to, dėl savo vardo Star (liet. Žvaigždė) jam patinka drabužiai su žvaigždelėmis. Taip pat jam patinka barbės ir fėjos, tačiau jis žaidžia ir su žaislais, kurie laikomi berniukiškais, tokiais kaip mašinėlės. Nors mes vartojame žodžius jis ir jam, iš tiesų tai nieko nereiškia ir nepriskiriame jo nė vienai lyčiai.“

šaltinis: metro.co.uk

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.