img

Mokytojui gresia susidorojimas už „klaidingą“ kreipinį į translytį mokinį

Mokytojui gresia susidorojimas už „klaidingą“ kreipinį į translytį mokinį

Mokytojui gresia drausminamieji veiksmai mokykloje už tai, kad jis į translytį vaiką kreipėsi kaip į mergaitę, nors pastarasis save laiko berniuku.

Mokytojas Joshua Sutcliffe‘as iš Oksfordo pripažįsta, kad kreipdamasis į mokinių grupę pasakė „Šaunuolės, mergaitės“. Jis vadina tai kalbos klaida, tačiau sako tikįs biologine žmogaus lytimi.

J. Sutcliffe‘o mokykla komentuoti atsisako, tačiau po savaitės trukmės nagrinėjimo buvo prieita prie išvados, kad mokytojas į vaiką kreipėsi naudodamas klaidingą lyties nuorodą, ir už tai jam gresia drausminimas.

Gimė mergaite

Matematikos mokytojas pasakoja bandantis rasti balansą tarp savo įsitikinimų ir būtinybės jautriai elgtis su mokiniais. Tai jam pavyko kreipiantis į vaikus ne lytį nurodančiais įvardžiais, bet vardais. J. Sutcliffe‘as teigia mokinio atsiprašęs, tačiau mano, kad yra racionalu žmogų, kuris gimė mergaite, taip ir pavadinti.

Vis daugiau vaikų kreipiasi pagalbos dėl lytinės tapatybės sutrikimų

2016-2017 metais daugiau nei 2 tūkst. jaunuolių tarp 3 ir 18 metų kreipėsi į NHS klinikos specialistus, ieškodami pagalbos dėl savo lytinės tapatybės. Besikreipiančiųjų kasmet vis daugėja.

Iš 2016 jaunuolių, kurie pastaraisiais metais kreipėsi į Lytinės tapatybės vystymo tarnybą (toliau – GIDS), 1,4 tūkst. nuo gimimo buvo moteriškos lyties. GIDS direktorė Polly Carmichael negali vienareikšmiškai paaiškinti kreipimųsi padažnėjimo, tačiau sako, kad „mūsų visuomenėje įvykęs pastebimas progresas translyčių žmonių pripažinimo ir priėmimo link“.

2016-2017 m. į tarnybą kreiptasi dėl poros trimečių. P. Carmichael teigimu, dažniausiai besikreipusieji nesinaudoja medicininiu gydymu.

šaltinis: bbc.com

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.