img

„Ne tas“ vyras, „ta“ moteris?

„Ne tas“ vyras, „ta“ moteris?

 

Ann Farmer

 

Kate Emory ištekėjo už ne to vyro, ir mano, kad tokia yra ne viena.

Nesenas tyrimas atskleidė, kad „trečdalis susituokusių britų gailisi dėl savo santuokos, 1,4 mln. pripažįsta susituokę su ne tuo žmogumi, daugiau nei 1,2 mln. nenutraukia santuokos tik dėl vaikų ir netrukus bus vieniši“. Jeigu tai yra tiesa, skaičiai sukrečia.

K. Emory skyrybas po 15 metų aiškina tuo, jog „ištekėjo už ne tuo vyro“, nepaisant to, kad santuokoje susilaukė dukters, o jos vyras dėl skyrybų jaučiasi priblokštas. Ji sako: „Ištekėjau už ne to žmogaus ir daug metų praleidau gailėdamasi, tačiau nedrįsdama to ištaisyti“.

Ji pataria „visiems tiems milijonams, kurie kenčia…, nebetikėti tuo vieninteliu išrinktuoju, tačiau kartu netikėti ir likimu su ne tuo žmogumi“.

K. Emory jaučiasi ištekėjusi už ne to vyro, tačiau nekelia klausimo, ar jis nevedė ne tos moters. Vietoje to, kad jaustųsi nevykusi dėl nesėkmingos santuokos, atrodo, ji skatina visus, kurie kenčia, pasijusti nevykusiais todėl, kad šie neturi drąsos palikti savo sutuoktinių.

Santuokų skaičius vis mažėja, bet dabar regime pastangas destabilizuoti jau sukurtas santuokas negatyvų nesėkmingos santuokos suvokimą pakeičiant idėja, kad iš tikrųjų nesėkmingos yra vis dar veikiančios santuokos – tiems, kurie dar yra susituokę, nepavyko ištrūkti.

Moteris teigia nebetikinti tuo vieninteliu ir skundžiasi, kad su vyru neturėjo bendrų interesų. Tačiau nėra jokių įrodymų, kad dalijimasis visais interesais garantuotų sėkmingą santuoką. Šiame pirmiausiai – aš amžiuje, tendencija yra išsirinkti kažką maksimaliai panašų į save. Tikėtina, kad ateityje galėsime klonuoti savo partnerius, kad jie turėtų tokį patį skonį, interesus ir savybes.

K. Emory sako, kad jos buvęs vyras dabar „yra laimingas su kita“, o jų studentė dukra „žino, kad aš daug laimingesnė viena“. Vis dėlto ji nėra iš tų, kurios skubėtų niekinti sutuoktinius, liekančius santuokoje dėl vaikų, ir teigia, kad vaikų laimei svarbiausia tėvų laimė. Tačiau išsiskyrusių tėvų vaikai, plėšomi į dvi puses ir dažnai įsitikinę esą skyrybų priežastimi, padarys viską, kad tėvams sukeltų kuo mažiau rūpesčių.

Skyrybų advokatai tvirtina, kad poros žaloja vaikus aršiomis skyrybomis, tačiau vaikų neįmanoma suklaidinti draugiškomis skyrybomis. Kodėl tėvai skiriasi, jei jie tokie draugiški?

Draugiškos ar nedraugiškos skyrybos, vaikai dažnai už jas moka savo laime ir vėlesniais sunkumais kuriant ilgalaikius santykius. Net jei jie sukuria santuoką, jie nėra pasirengę pozityviai išspręsti visoms poroms kylančių santuokinių rūpesčių ir gali pasiduoti susidūrę su pirma kliūtimi, kadangi nebus matę pavyzdžio, kaip tokios problemos yra sprendžiamos ir galiausiai sutvirtina poras.

Perėjome nuo skyrybų pačiais sudėtingiausiai atvejais prie skyrybų kaip atsakymo žmonėms, kurie nėra visiškai laimingi visą laiką. Tačiau vieninteliai, kurie išloš iš porų skyrybų dėl to, kad jos nėra visiškai laimingos, yra būsto rinka ir ikėjos.

Galiausiai turėsime visuomenę, susidedančią iš nelaimingų vaikų, kuriems santuoka atrodys kaip neįgyvendinama svajonė, ir vienišų senų žmonių, guodžiančių save dėl klaidos, padarytos išsiskyrus su „ne tuo žmogumi“. Būsime ne tų žmonių visuomenė, pamiršusi, kaip padaryti teisingą dalyką.

versta iš Wrong man, right woman?

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.