img

„Nekintanti žmogaus gyvybės vertė: nuo natūralaus prasidėjimo iki natūralios mirties“

„Nekintanti žmogaus gyvybės vertė: nuo natūralaus prasidėjimo iki natūralios mirties“

Šiandien, žiauraus karo, kasdien nusinešančio šimtus karių ir civilių – besilaukiančių moterų, vaikų, suaugusių ir senelių – gyvybių akivaizdoje, ypač svarbu kalbėti apie neįkainojamą žmogaus gyvybės vertę. Apie gyvybės vertę kalbėti skatina ir faktas, jog abortai paskutinius kelis metus buvo dažniausia mirties priežastis pasaulyje, o gyvybės užbaigimas eutanazijos būdu vis populiarėja.

Balandžio paskutinį sekmadienį minėsime Pasaulinę gyvybės dieną. Ta proga VDU Katalikų teologijos fakultetas, kartu su LSMU Anesteziologijos klinika bei Pasaulinės gydytojų federacijos „Už žmogaus gyvybę“ Lietuvos asociacija ir Laisvos visuomenės institutu, kviečia į Respublikinę mokslinę konferenciją „Nekintanti žmogaus gyvybės vertė: nuo natūralaus prasidėjimo iki natūralios mirties“.

Konferencijoje medicinos, teologijos ir teisės sričių mokslininkai nagrinės aktualius žmogaus gyvybės klausimus. Konferenciją vainikuos diskusijų forumas, kuriame pasisakyti (iki 5 min.) kviečiami visi dalyviai.

 

Vieta: VDU Didžioji aula (Gimnazijos g. 7, Kaunas).

Data ir laikas: Balandžio 29 d. (penktadienis), 10:00-15.00 val.

Tiesioginė transliacija. Konferencijos tiesioginė transliacija vyks per LVI Facebook ir YouTube paskyras.

SVARBU! Konferencijos dalyviams bus išduodamas LSMU pažymėjimas (6 val.), skirtas visų specialybių gydytojams, akušeriams, slaugytojams, visuomenės sveikatos specialistams, socialiniams darbuotojams, dvasiniams asistentams, kapelionams ir pedagogams.

Registracija vyksta internetu (spauskite nuorodą čia) iki balandžio 22 d. Norinčius pasisakyti diskusijų forume prašome tai pažymėti registracijos anketoje.

Registracijos mokestį – 3 EUR, prašome pervesti šiais rekvizitais:

Pasaulio gydytojų federacija „Už žmogaus gyvybę“ Lietuvos asociacija

Įmonės kodas: 190772134,

Sąskaita LT 807044060000909100,

Paskirtis – registracija į konferencija

Neįkainojama žmogaus gyvybės vertė. J.E. Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis KĖVALAS, VDU KTF Didysis kancleris. Skaityti straipsnį galite čia.

 

Nutraukti negalima leisti gimti visiems vaikams. Kur padėsim kablelį? Doc. dr. Regina MAČIULEVIČIENĖ, LSMU Akušerijos ginekologijos klinika.

 

Surogacija – mokslo pažanga ar iššūkis žmogiškumui? Prof. dr. Andrius NARBEKOVAS, VDU Santuokos ir šeimos studijų centras.

 

Žmogaus gyvybės apsauga LR Konstitucinio Teismo doktrinojeVytis TURONIS, teisininkas.

 

Gyvenimo pabaiga anesteziologo reanimatologo žvilgsniu – du kraštutinumai: neproporcingas gydymas ir eutanazija. Prof. dr. Andrius MACAS, LSMU Anesteziologijos klinika.

 

Teisiniai gyvybės pradžios ir pabaigos nustatymo kriterijai. Ramūnas AUŠROTAS, LVI teisės ekspertas.

 

„Nenorimas nėštumas“ ir „saugus abortas“ - mirties kultūros konstruojamos terminologijos kuriama nauja realybė. Prof. dr. Birutė OBELENIENĖ, VDU Santuokos ir šeimos studijų centras

   

 

 

 

  

 

    

 

 

  

 

 

 

 

 

    

© 2022, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.