img

Oregonas leis psichikos ligoniams mirti iš bado

Oregonas leis psichikos ligoniams mirti iš bado

Kai Oregono valstija (JAV) įteisino savižudybę su gydytojo pagalba, idėjos priešininkai teigė, kad šios praktikos laukia slidaus šlaito likimas. Atrodo, kad savižudybės su gydytojo pagalba mirties šalininkams negana. Dabar jie bando įgyvendinti idėją leisti protiniams ligoniams mirti iš bado.

Valstijos įstatymų leidžiamoji valdžia šią iniciatyvą patvirtino. Vasario 27 d. Oregono Senatas priėmė aktą, už kurį nubalsuota 17 prieš 12 Senato narių persvara. Kol akto autoriai teigė, kad tiesiog norėjo atnaujinti kai kurias dokumento nuostatas, dokumentas suteikė sveikatos priežiūros specialistams galimybę užkirsti kelią demencija ar Alzheimerio liga sergantiems oregoniečiams gauti vandens ir maitinimo paslaugas.

Oregono Teisės į gyvybę judėjimo lyderis Loisas Andersonas teigia, kad oregoniečiai turėtų galėti pasitikėti, jog jų išrinkti valdžios atstovai geriausiai atstovaus jų interesams. „Tuo tarpu šis įstatymas išduoda šį pasitikėjimą. Trumpi klausymai komitete parodė, kad dokumentas turi rimtų trūkumų, ypač gerai tai atskleidė gydytojai“, – teigė jis.

Įstatymas Oregono Atstovų rūmuose priimtas vasario 16 dieną. Dabar jį turėtų pasirašyti gubernatorė Kate Brown, kuri nepasisako už žmogaus gyvybės gerbimą. Paskutinį kartą panašus aktas buvo numarintas Atstovų rūmuose. Priimtojo akto šalininkai jį pristato kaip priimtą su pataisa, tačiau vienintelis pataisymas ir taip pažeidžiamus oregoniečius padaro dar pažeidžiamesnius ir leidžia jiems numirti be maisto ir vandens. „Kyla klausimas, koks yra tikrasis tokios įstatymų leidybos tikslas“, – klausia L. Andersonas.

Problema ta, kad iš akto pašalinama nuoroda laikytis direktyvos, pastaruosius 25 metus saugojusios pažeidžiamų Oregono pacientų teisę į gyvybę. Šis pašalinimas tikrai sukels teisinių pasekmių bei piktnaudžiavimo atvejų. Dar praėjusiais metas bandytas priimti aktas taip pat buvo vadinamas pažangiu, tačiau iš tikrųjų leido maitinimo ir skysčių  tiekimo nutraukimą žmonėms, kurie negali priimti autonomiškų sprendimų, nors net nėra mirštantys pacientai.

versta iš Oregon Legislature Passes Bill to Allow Starving Mentally Ill Patients to Death

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.