img

Pagalbinio apvaisinimo klaida: dešimtys olandžių galėjo būti apvaisintos ne tomis spermos ląstelėmis

Paskelbta: 

Pagalbinio apvaisinimo klaida: dešimtys olandžių galėjo būti apvaisintos ne tomis spermos ląstelėmis

Pagalbinio apvaisinimo klinikoje Nyderlanduose pradėtas tyrimas dėl to, kad pagalbinio apvaisinimo metu  iki 26 moterų galėjo būti apvaisintos ne tomis spermos ląstelėmis, kuriomis planavo.

Dėl Utrechto universitetiniame medicinos centre įvykusios „procedūrinės klaidos“, įvykusios tarp 2015 m. balandžio ir 2016 m. lapkričio mėnesių, iki 26 porų galėjo būti apvaisintos kitos poros spermos ląstelėmis. Centro pranešime teigiama: „Apvaisinimo metu vienos gydomos poros spermos ląstelės galėjo būti panaudotos procedūroje su 26 kitų gydomų porų kiaušialąstėmis. Todėl yra galimybė, kad jos buvo apvaisintos ne planuoto tėvo sperma“.

„Tikimybė, kad klaida įvyko, nėra didelė, taip pat tai galėjo nutikti ne visoms 26 poroms, tačiau kol kas galimybės atmesti negalime. Visos poros yra informuotos“, – teigiama pranešime.

Naujienų portale „NL Times“ rašoma, kad tai galėjo nutikti dėl žmogaus klaidos: „Ant įrankio galėjo užsilikti spermos iš ankstesnės procedūros, kuri vėliau susijungė su kitų porų kiaušialąstėmis. Pastebėjus klaidą, procedūros iš karto buvo sustabdytos“.

Pusė iš 26 moterų pusė jau yra pastojusios ar pagimdžiusios. Kitos gali būti užšaldžiusios embrionus, sukurtus naudojant ne planuoto tėvo, bet nepažįstamojo spermą.

Panašių klaidų naudojant apvaisinimą mėgintuvėlyje yra nutikę ir anksčiau.

šaltinis: independent.co.uk, nltimes.nl

© 2016 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.