img

Pediatrai: lyčių ideologija veda prie vaikų išnaudojimo

Pediatrai: lyčių ideologija veda prie vaikų išnaudojimo

 

Susan Yoshihara, filosofijos daktarė

 

Amerikos pediatrų koledžas (ang. American College of Pediatricians, toliau – APK), savo rezoliucijoje statymų leidėjams ir mokytojams apie chirurginių ir medicininių lyties keitimo operacijų vaikams pavojus, pasisakė: „faktai, o ne ideologija, sąlygoja realybę.“

„Bandymas įtikinti vaikus, kad negrįžtamas cheminis ar chirurginis priešingos lyties įkūnijimas yra normalus ir sveikas, prilygsta vaikų išnaudojimui.“  Taip pat, medikai tęsė, „savižudybės tikimybė yra 20 kartų didesnė tarp suaugusiųjų, naudojančių priešingos lyties hormonus ar atlikusių lyties keitimo procedūras. Tokia statistika būdinga netgi Švedijoje, kuri yra tarp palankiausiai LGBTQ vertinančių valstybių.“

Grupė, siekianti didinti tėvų domėjimąsi savo vaikų sveikata ir švietimu apie sveikatą, sakė: „genderizmas (savęs, kaip vyro ar moters, supratimas ir pajautimas) yra sociologinis ir psichologinis konstruktas, o ne objektyvus biologinis matas,“. Taip pat: „Žmogaus įsitikinimas, jog jis ar ji yra kažkuo, kuo iš tikrųjų nėra, geriausiu atveju, yra sutrikusio mąstymo ženklas.“ Priešingai, grupė tvirtino, jog žmogaus lytis yra „dvilypis bruožas“: XY ir XX chromosomos, kurios nulemia moterišką ar vyrišką lytį, yra „genetiniai sveikatingumo žymekliai“, o ne „genetiniai sutrikimų žymekliai“. „Niekas negimsta su savęs, kaip vyro ar moters, pajautimu (ang. gender). Visi gimsta su biologine lytimi,“ – pasisakyta pareiškime.

Amerikos pediatrų akademija (ang. The American Academy of Pediatricians) – didesnė profesinė bendrija, nuo kurios APK atsiskyrė 2002 m., jauniems žmonėms atlieka chirurgines ir medicinines procedūras, kurio,is slopinamas hormonų, natūraliai lemiančių mergaičių vystymąsi į moteris ir berniukų į vyrūs, veikimas. APK teigia, jog toks pozicijų pasikeitimas Amerikos paaugliams kelia didesnį fizinių ir psichinių susirgimų pavojų. „Lytinė branda nėra liga, o lytinę brandą blokuojantys hormonai gali būti pavojingi… net 98% dėl savo lyties abejojančių berniukų ir 88% tokių mergaičių, natūraliai lytiškai subrendę, galiausiai priima savo biologinę lytį.“ APK nurodė ir pabrėžė, kad vaikams, naudojantiems lytinės brandos slopinimo priemones, norint „įkūnyti priešingą lytį“, vėlyvoje paauglystėje teks naudoti priešingos lyties hormonus, kurie gali padidinti rimtų sveikatos sutrikimų, tokių kaip padidėjęs kraujospūdis, kraujo krešuliai, insultas ar vėžys, riziką.

Vienas iš rezoliucijos autorių yra psichologas Paul‘as McHugh‘as. Remdamasis savo klinikiniu darbu su LGBTQ žmonėmis, kaip vyriausiasis psichologas John‘o Hopkins‘o ligoninėje ir tyrimais, kaip nusipelnęs universiteto medicinos fakulteto profesorius, McHugh‘as kritikuoja, jo nuomone, Amerikos psichologų asociacijos vykdomą lyčių ideologijos propagandą patikimų medicininių paslaugų sąskaita. Praėjusiais metais McHugh‘as, kaip nepriklausomas teismo ekspertas, sudarė trumpą išvadą JAV Aukščiausiojo teismo byloje, kuria nurungti vyro ir moters santuokos įstatymai.

LGBT remiančios grupės kritikavo APK pareiškimą, teigdamos, jog jis kursto diskriminaciją. Viena grupė jį pavadino „transseksualių vaikų puolimu.“ Viešojo intereso teisinė firma APK užklijavo „neapykantos grupės“ etiketę, jai pateikus nepriklausomų teismo ekspertų išvadą Alabamos aukščiausiojo teismo, kuris palaikė išimtis 2015 m. JAV Aukščiausiojo teismo nutarimui, kuriuo atmesti JAV įstatymai, ginantys santuoką, kaip vyro ir moters sąjungą, svarstymui.

Aktyvistai taip pat panašiai kritikavo paskutiniuosius Popiežiaus Pranciškaus pasisakymus Lenkijos vyskupams, kuriais jis lyčių „ideologiją“ pavadino „ideologinės kolonizacijos“ forma, siedamas ją su valdžios korupcija. Jis sakė: „šiandien vaikai… vaikai! mokyklose mokomi, kad kiekvienas žmogus gali pasirinkti jo ar jos lytį. Kodėl to mokoma? Nes knygas parūpina tie žmonės ir institucijos, kurios tave finansuoja. Šios ideologinės kolonizacijos formos taip pat remiamos  įtakingųjų šalių. O tai yra baisu!“.

šaltinis: c-fam

© 2016 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.