img

Profesorius įspėja, jog dirbtinio apvaisinimo būdu pradėti vaikai gali gimti nevaisingi ir būti labiau linkę susirgti vėžiu

Paskelbta: 

Profesorius įspėja, jog dirbtinio apvaisinimo būdu pradėti vaikai gali gimti nevaisingi ir būti labiau linkę susirgti vėžiu

 

    Micaiah Bilger

 

Pasak australų tyrėjo, kontraversiškai vertinama dirbtinio apvaisinimo procedūra gali padidinti nevaisingumo ir vėžio tikimybę vaikams, kurie pradėti ją taikant.

Australijos žinių tarnyba „Sydney Morning Herald“ praneša, jog Niukastlo universiteto laureatas profesorius, pasaulyje garsus vyrų vaisingumo ekspertas John‘as Aitken‘as įspėja apie neigiamas nesaikingo apvaisinimo mėgintuvėlyje procedūrų (toliau – IVF), siekiant pastoti, naudojimo pasėkmes.

Per paskutinįjį dešimtmetį gerokai išaugo skaičius porų, patiriančių vaisingumo sutrikimus ar laukiančių, kada galės pastoti, kurios to stengiasi pasiekti, ryždamosi IVF procedūrai. Procedūros metu paimama spermos ir kiaušinėlių, kurie panaudojami kuriant gyvus žmogaus embrionus, vėliau implantuojamus moters įsčiose.

Vienas iš procedūros keliamų keblumų – dauguma porų susikuria daugiau embrionų, nei joms jų galėtų prisireikti. Kartais likę embrionai sunaikinami ar paaukojami tyrimams. Yra manančių, jog procedūros taikymu sudaiktinama žmogaus gyvybė.

Aitken‘as minėjo, jog vaikai, pradėti IVF būdu, po gimimo taip pat yra paveikiami. Jis sakė, jog nevaisingumo procedūrų, kuriomis naudojasi kas šešta australų pora, keliu gimsta nevaisingų vaikų karta. Jis taip pat nurodė į rezultatus tyrimo, kuriuo nustatyta, jog berniukai, IVF būdu pradėti, naudojant senstančių tėvų ląsteles, labiau rizikuoja susirgti vėžiu.

 „Tai neigiamos sumos žaidimas“, – sakė Aitken‘as, cituodamas naujojo, Belgijoje atlikto tyrimo apie vyrų nevaisingumą, tyrimo duomenis. „Jei šios procedūros pagalba jums gimė sūnus, tikėtina, kad jis turės tokį patį sutrikimą kaip ir jūs.“

Tyrimai taip pat parodė koreliaciją tarp IVF ir Dauno sindromo bei kitų apsigimimų. 2008 -aisiais Ligų kontrolės centro (ang. Centers for Disease Control) atliktas tyrimas parodė padidėjusią apsigimimų tikimybę tarp vaikų, pradėtų IVF keliu. Mayo klinika skelbia, jog metodas taip pat gali padidinti dvynių gimimo riziką, o tai gali turėti neigiamų pasekmių kūdikiams, įskaitant pirmalaikį gimimą ir mažą kūno svorį.

Aitken‘as išreiškė didelį susirūpinimą tuo, jog visuomenė deda daug vilčių į pagalbinį apvaisinimą, pasiekiamą tokiomis procedūromis kaip IVF. Kaip teigiama pranešime, Australijoje kas 25-tas kūdikis gimsta po pradėjimo apvaisinant mėgintuvėlyje. Poros vis dažniau ryžtasi IVF ir JAV. Aitken‘as kaltino vaisingumo pramonę už tai, jog ignoruojamas faktas, kad dažnai nepastojimo priežastis yra vyro vaisingumo problemos, ir tai, kad IVF neturėtų būti laikomas nepakeičiamu sprendimu.

Tai nenumaldomai ryškėjanti tendencija. Vis daugiau porų linksta prie IVF. Mes, kaip visuomenė, negalime pamiršti, jog, kuo dažniau pagalbinį apvaisinimą naudos viena karta, tuo labiau jo reikės kitai, – sakė jis.

Kita bioetikos problema, susijusi su IVF – kiaušinėlių ir embrionų atrinkinėjimas, siekiant išvengti sveikatos problemų, o taip pat pasiekti kūdikio savybių, kurių pageidauja pora. Bijomasi, jog poros naudojasi atrinkinėjimu, kad galėtų išsirinkti ir pasirinkti norimus savo vaikų bruožus.

šaltinis: lifenews

© 2016 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.