img

Seime vyks konferencija „Konservatizmo ir krikščioniškosios demokratijos misija šiuolaikinėje Lietuvoje”

Seime vyks konferencija „Konservatizmo ir krikščioniškosios demokratijos misija šiuolaikinėje Lietuvoje”

Gruodžio 14 d. 13 val. Lietuvos Respublikos Seime (Konferencijų salėje) vyks konferencija „Konservatizmo ir krikščioniškosios demokratijos misija šiuolaikinėje Lietuvoje”. Registruotis į renginį galima el. paštu info@laisvavisuomene.lt iki gruodžio 12 d.

Konferencija sieksime rasti atsakymus į klausimus, kokia turėtų būti konservatorių ir krikščionių demokratų svajonė Lietuvai? Kaip konservatoriai ir krikščionys demokratai turi atsakyti į XXI a. iššūkius: žmogaus teisių ir laisvių sampratos kaitą, dūžtančias multikultūrinės visuomenės iliuzijas, naujų moralinių ir kultūrinių lūžių visuomenėse iškilimą, didėjantį socialinį ir ekonominį atotrūkį? Koks konservatizmo ir krikščioniškosios demokratijos santykis su nacionaline valstybe bei Europos integracijos projektu? Kokia turėtų būti gyvybės kultūros vieta konservatorių ir krikščionių demokratų politinėje programoje? Konservatizmo ir liberalizmo santykis: aristoteliško „aukso vidurio“ paieškos ar konservatyvus liberalizmo fasadas?

Konferenciją moderuos Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas ir Paulius Saudargas

Sveikinimo žodžius tars Toma Bružaitė (Laisvos visuomenės institutas), Žygimantas Pavilionis  (Diskusijų klubas „Res publica“), Valentinas Stundys (Lietuvos socialios rinkos plėtros institutas), Mantas Adomėnas (Demokratinės politikos institutas).

Pranešimai:

Ar bendrojo gėrio sąvoka grįsta demokratija gali veikti geriau nei liberali demokratija?, Vincentas Vobolevičius

Teisingos teisių ir laisvių pusiausvyros link, Vygantas Malinauskas

Kaip būti konservatoriumi tarp valstiečių, krikdemų ir liberalų, Vladimiras Laučius

Lietuvos krikščioniškosios demokratijos politinė mintis istorinėje perspektyvoje, Vidmantas Valiušaitis

Ką daryti krikščionims demokratams, kai demokratijai nereikia religijos?, Alvydas Jokubaitis

Kokio teisingumo reikia mūsų visuomenei, Raimondas Kuodis

Konservatizmas Lietuvos ateičiai, Mantas Adomėnas

Tarp viešos ir privačios katalikybės, Vytautas Sinica

Krikščioniškosios demokratijos realizavimas Lietuvos įstatymų leidyboje, Rimantas Dagys

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu. Tiesioginės transliacijos nuoroda nuo gruodžio 14 d. 13 val. bus skelbiama Seimo internetinėje svetainėje.

Konferenciją organizuoja Laisvos visuomenės institutas, Lietuvos socialios rinkos plėtros institutas, Diskusijų klubas „Res publica“, Demokratinės politikos institutas

 

© 2016 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.