img

Nėštumas moteriai – tarsi jaunystės eliksyras

Nėštumas moteriai – tarsi jaunystės eliksyras

Naujausių tyrimų duomenimis, nėštumas turi „atjauninamąjį“ poveiki moters organizmui.

Nėštumas moteriai – tarsi jaunystės eliksyras

Parengė Salomėja Dzekunskaitė

  • Šaltinis: Independent.co.uk

Naujausių tyrimų duomenimis, nėštumas turi „atjauninamąjį“ poveiki moters organizmui.

Senstant žmogaus organizmas ima prarasti savo sugebėjimą atnaujinti audinius, tačiau, pasak dienraščio The Daily Telegraph, kraujo cirkuliacija tarp motinos ir kūdikio organizmų, pagerina motinos organizmo audinių atnaujinimo efektyvumą.

Fertility and Sterility mokslo žurnale publikuotas straipsnis apibendrino magnetinio rezonanso tyrimo, padaryto su Hebrajų universiteto (Hebrew University) Hasados medicinos mokyklos (Hadassah Medical School) Jeruzalėje besilaukiančių ir nesilaukiančių pelių kepenimis, rodmenis.

Jaunos pelytės kepenų audinį sugebėjo atstatyti 82 procentų per dvi dienas, o senesnės pelės per tą patį laiką jį atstatė tik 46 procentų. Vis dėlto, nėštumas tyrimų statistiką pakeitė nepalyginamai, nes apvaisintos vyresniosios pelės kepenų audinį sugebėjo atsiauginti 96 procentais per dvi dienas.

Apskritai, nėštumas yra unikalus biologinis reiškinys, kai du organizmai dalijasi ta pačia kraujotakos sistema; tai buvo viena iš priežasčių kodėl tyrėjai padarė išvadą, jog šis procesas turi atjauninamąjį poveikį.

Ankstesni tos pačios tyrėjų komandos tyrimai atskleidė, kad nėštumas gali atstatyti raumeninius audinius. Šis efektas išlieka apie du mėnesius po vaiko gimimo.

 

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.