Tėvų skyrybos didina narkotikų vartojimo riziką. Kas ją mažina?

Panašu, kad religija iš tiesų atstoja „opiumą masėms“; nors ne visai taip, kaip aiškino K. Marksas.

.

Tėvų skyrybos didina narkotikų vartojimo riziką.  Kas ją mažina?

Ciuricho ir Lozanos universitetų Šveicarijoje ir Oviedo universiteto Ispanijoje mokslininkai atliko tyrimą, kuris patvirtina, jog marihuana yra tarpinis narkotikas, po kurio dažnai pereinama prie kur kas žalingesnio kokaino ar heroino.

Ištyrę 6000 jaunų vyrų, tarnavusių Šveicarijos kariuomenėje, specialistai pastebėjo, kad „vidutiniška ir didelė priklausomybė nuo kanapių“ lemia 4 kartus didesnę priklausomybės nuo kitų nelegalių narkotikų tikimybę. Net ir „lengva priklausomybė nuo kanapių“ šią tikimybę padidina 3 kartus.  Kaip žinia, narkotikų vartojimas kenkia žmogaus vystymuisi ir yra didelis nusikalstamumo ir sveikatos problemų faktorius.

Įdomu tai, kad ne visi žmonės vienodai linkę pasukti priklausomybių keliu.  „Mūsų tyrimas parodė, jog religingumas, pastebimai sumažino kanapių vartojimo tikimybę,“ – teigiama mokslininkų pranešime. Palyginus su bendraamžiais ateistais, jauni vyrai kurie pripažino tikį į Dievą ir reguliariai dalyvavo religinėse apeigose, buvo 2 kartus mažiau linkę vartoti marihuaną.

Kita vertus, tyrėjai pastebėjo, kad tėvų skyrybos vaikui dar nesulaukus 18 metų yra itin statistiškai reikšmingas marihuanos vartojimo veiksnys. Išties, jauni vyrai, pergyvenę tėvų išsiskyrimą, priklausomybę nuo marihuanos išsivysto 2 kartus dažniau nei vaikai iš susituokusių, nors nebūtinai pasiturinčių ar išsilavinusių, šeimų.

Taigi panašu, kad religija iš tiesų atstoja „opiumą masėms“; nors ne visai taip, kaip aiškino K. Marksas.

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.