img

Kur stumia Lietuvą? Stambulo konvencijos analizė

Kur stumia Lietuvą? Stambulo konvencijos analizė
Pernai vasarą Užsienio reikalų ministerijos pasirašyta Stambulo konvencija buldozeriniu būdu juda ratifikavimo link.  Kas slepiasi už konvencijoje deklaruojamo kilnaus siekio kovoti prieš smurtą prieš moteris?

Savo puslapyje jau esame rašę apie Europos Tarybos konvencijos dėl smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo, dar žinomos Stambulo konvencijos pavadinimu, bandymą primesti visuomenei ideologines nuostatas, nederančias su prigimtine žmogaus teisių samprata ir svetimas tiek Lietuvos teisei, tiek Lietuvos švietimo sistemai, tiek daugelio Lietuvos tėvų moralinėms vertybėms (žr. Kodėl Lietuva neturėtų ratifikuoti Stambulo konvencijos).  Šį kartą siūlome pasiklausyti dviejų analitinių pokalbių laidų apie konvencijos turinį ir apie tai kokį vaidemenį skubotame konvencijos ratifikavimo procese turi vaidinti pilietinė visuomenė. Pokalbiai transliuoti 2015 m. sausio 21 ir 22 d. Marijos Radijo laidoje „Aktualijos“.

Radio photo 02

Ko mes nežinome apie „Stambulo konvenciją”, kurią ketinama priimti ir Lietuvoje. Laidoje dalyvauja teisininkas Vygantas Malinauskas ir gydytojas psichoterapeutas, Tarptautinio teologijos instituto Austrijoje šeimos ir santuokos studijų programos vadovas Gintautas Vaitoška. Laidą veda Laisvos visuomenės instituto direktorė Toma Bružaitė. Klausyti toliau…

Radio photo 02

Koks pilietinės visuomenės vaidmuo Stambulo konvencijos ratifikavimo galimybių svarstymo akivaizdoje? Laidoje svečiuojasi Žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas ir Lietuvos tėvų forumo tarybos narys Renaldas Jančiauskas. Laidą veda Šeimos instituto vadovė Jolanta Ramonienė. Klausyti toliau…

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

One Response to Kur stumia Lietuvą? Stambulo konvencijos analizė