Pastebima, kad JAV vis didesnis jaunų moterų skaičius atsisako hormoninių preparatų ir imasi natūralaus šeimos planavimo.
.
Į madą grįžta natūralus šeimos planavimas
- Šaltinis: Telegrama.lt
Pastebima, kad JAV vis didesnis jaunų moterų, siekiančių apsisaugoti nuo nėštumo, skaičius atsisako hormoninių preparatų ir imasi natūralaus šeimos planavimo.
Nors daugelis ekspertų tvirtina, kad tai yra vienas iš nepatikimesnių metodų vien dėl to, kad teisingai jį naudoti yra sunku, ypač pritaikius tam tikras technologijas moterys linkusios rinktis būtent jį. Įdomu tai, kad šį metodą renkasi tiek norinčios pastoti, tiek apsisaugoti nuo nėštumo. Be to, metodas ima prarasti savo sąsajas su religiniais įsitikinimais, kadangi vis dažniau moterys jį renkasi ne dėl įsitikinimų, o dėl šalutinio poveikio nebuvimo.
Populiariausia nėštumo planavimo priemonė išlieka hormoninė kontracepcija: ją renkasi keturios iš penkių amerikiečių. Vis dėlto apie 30% moterų susiduria su nepageidaujamu šalutiniu poveikiu: pykinimu, padidėjusiu svoriu, krūtų tinimu, spuogais, nuotaikų kaita.
Remiantis JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, natūralius metodus naudoja tik 1-3% moterų, tačiau Iowa universiteto atliktas tyrimas rodo, kad esant galimybei gauti daugiau patikimos informacijos apie šiuos metodus, natūralų šeimos planavimą rinktųsi viena iš penkių moterų.
Preciziškai naudojant natūralaus šeimos planavimo metodus, šių patikimumas yra 99.6%-99.4%. Vokietijoje 2007 m. atlikta studija, kurios metu buvo sekamos 900 moterų, dvidešimt metų pastojimą reguliavusių natūraliai. Neplanuotai pastojo 2% moterų.
Visgi atkreipiamas dėmesys, kad moterims, kenčiančioms nuo nereguliaraus ciklo ar infekcijų, sunkiau naudotis kūno temperatūros pokyčiais besiremiančiais natūraliais metodais, kadangi šių moterų kūno temperatūra būna iškreipta. Taip pat neretai yra pernelyg sunku įprasti nuolat registruoti temperatūros ir gleivinės pokyčius. Tam tikslui kuriamos specialios app programos, tokios kaip Kindara, Glow ir Ovaline, kurios tai palengvina. Apskritai pastebima tendencija, kad su moters sveikata susijusių programėlių siuntimosi populiarumas yra didžiausias iš visų sveikatos programėlių.
Šaltinis: CNN.com
© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.
Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.