img

Nepaisant įtampos, Seimo sesijoje bus svarstomi tautą skaldantys įstatymo projektai

Nepaisant įtampos, Seimo sesijoje bus svarstomi tautą skaldantys įstatymo projektai
Laisvos visuomenės institutas (LVI) vasario 26 d. išplatino viešą kreipimąsi į Laisvės partijos pirmininkę A. Armonaitę, TS–LKD pirmininką G. Landsbergį ir LRLS pirmininkę V. Čmilytę–Nielsen, kuriame 
paragino politines partijas ir politikus šiuo metu susilaikyti nuo Lietuvos piliečius skaldančių įstatymo projektų, tokių kaip Stambulo konvencija, vienalytės partnerystės bei narkotinių medžiagų dekriminalizavimas.

Kovo 2 d. LRT laidoje „Ryto garsai“ Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, atsakydama į Laisvos visuomenės instituto kvietimą, pareiškė, kad naujoje Seimo sesijoje šie įstatymo projektai bus svarstomi ir tikrai nežadama jų atidėti.
 
Skelbiame Seimo pirmininkės pasisakymo garso įrašą ir tekstą.
 
***
 
Vedėja: Ar liks Seimo sesijoje daug aistrų keliantys įstatymai? Pacituosiu Laisvos visuomenės institutą, kuris prieš kelias dienas pakvietė visas politines partijas ir politikus susilaikyti nuo Lietuvos piliečius skaldančių įstatymo projektų, tarp kurių minima Stambulo konvencija, šeimos teisinis statusas tos pačios lyties poroms bei narkotinių medžiagų dekriminalizavimas.
 
Seimo pirmininkė: Aš nemanau, kad tai būtinai bus pirmųjų savaičių klausimai, nes, kaip minėjau, prioritetas yra tikrai situacijai Ukrainoje ir tam, ką galime padaryti, kad padėtume. Tačiau apskritai kalbant, žmogaus teisių klausimai priartina mus ir įtvirtina mus Vakarų pasaulyje, Šiaurės Europos regione. Kiti dalykai, tai yra vengimas spręsti žmogaus teisių problemas, mus kaip tik artina prie to bloko, kurį taip smarkiai nori atkurti Putinas. Manau, kad mūsų kelias jau yra pasirinktas, jis yra vienintelis teisingas [kelias], ir Lietuvoje, net neabejoju, tie žmogaus teisių klausimai, kurie vis dar nėra išspręsti, bus išspręsti. Ir tą reikia padaryti, kad niekam nekiltų abejonių, jog Lietuva yra demokratinių, laisvę mylinčių ir žmogaus teises gerbiančių šalių pusėje.
 
Vedėja: Tai tie klausimai liks darbotvarkėje?
 
Seimo pirmininkė: Aš manau, kad tie klausimai – visi klausimai, kurie susiję su žmogaus teisių problematika, problemų sprendimu – turi likti darbotvarkėje.
 

© 2022, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.