img

Kanadoje transseksualus tėvas savo vaiką siekia įregistruoti ir auginti kaip belytį

Paskelbta: 

Kanadoje transseksualus tėvas savo vaiką siekia įregistruoti ir auginti kaip belytį

Kori Doty iš Britų Kolumbijos Kanadoje save apibūdina kaip nebinarinį transseksualą, t.y. kad jo nuomone, jis nėra nei vyras, nei moteris. Todėl nuo tada, kai praėjusių metų lapkritį susilaukė vaiko, jo pagrindinis tikslas yra pasiekti, jog pastarasis oficialiai neturėtų lyties.

K. Doty teigia norintis, kad jo vaikas Searyl Atli Doty augtų belytis, kol „pats susivoks savyje ir sugebės man apibrėžti, kas jis yra“. „Laikau vaiką tiesiog kūdikiu ir noriu dovanoti jam visą savo meilę ir palaikymą, kad jis taptų kuo pilnaverčiu asmeniu, laisvu nuo stereotipų, lydinčių buvimą berniuku ar mergaite“,- sako K. Doty.

K. Doty įsitikinimu, valstybiniai dokumentai neturėtų reikalauti nurodyti asmens lyties. Transseksualus tėvas sako: „Man gimus gydytojai nusprendė, kas aš esu, pamatę mano lytinius organus, ir šis jų sprendimas darė įtaką mano tapatybei visą mano gyvenimą. Tokios jų prielaidos buvo klaidingos, ir nuo tada aš daug ką savyje pakeičiau“.

Būtent dėl to nuo pat vaiko gimimo K. Doty kovoja, kad įrašas prie jo vaiko lyties būtų „nenurodyta“. Iki šiol jam pavyko pasiekti, kad vaiko sveikatos kortelėje atsirastų raidė U, reiškianti „Unknown“ (liet. nežinoma).

Nors Britų Kolumbijoje vaiką galima įregistruoti tik su vyriška arba moteriška lytimi, kai kurios kitos Kanados provincijos oficialiuose dokumentuose leidžia kitokius įrašus apie lytį.

šaltinis: actuall.com

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.