img

Vengrijos šeimos politika ženkliai sumažino abortų skaičių

Paskelbta: 

Vengrijos šeimos politika ženkliai sumažino abortų skaičių

„Vis didėjanti Vengrijos Vyriausybės parama šeimoms kuria aplinką, kurioje santuokos ir šeimos klesti, o abortų mažėja“, – neseniai konferencijoje apie gyvybę ir šeimą sakė viena iš šalies ministrių.

Parama lėmė, kad nuo 2010 metų abortų sumažėjo daugiau nei trečdaliu – nuo 40 449 iki 28 500. Taip pat dėl paramos sumažėjo skyrybų (2010 m. – 23 873, 2017 m. – 18 600) ir padaugėjo sudarytų santuokų (2010 m. – 35 520, 2017 m. – 50 600).

„Vidutinio ir ilgalaikio socialinio vystymosi bei Vengrijos tvarumo prielaida yra stabilus demografinių tendencijų pokytis“, – teigė Vengrijos Šeimos, jaunimo ir tarptautinių reikalų ministrė Katalina Novàk. Ji pridūrė, kad Vengrija „tikslą gali pasiekti tik stabilia, kompleksine, tiksliai orientuota ir lanksčia šeimos politika, kuri gali prisitaikyti prie kintančių poreikių ir sąlygų“.

K. Novàk pranešimas Vengrijos šeimos politika Humanae Vitae ir Veritatis Splendor enciklikų dvasioje gegužės 21 d. skambėjo Romoje vykusioje konferencijoje Žmogaus gyvybė, šeima ir tiesos didybė: Dievo dovanos. Konferenciją rengė Jono Pauliaus II akademija žmogaus gyvybei ir šeimai. Ministrės pastebėjimus konferencijos dalyviams skaitė Christine de Marcellus Vollmer – dabartinė asociacijos Provive prezidentė, buvusi Popiežiškosios gyvybės akademijos narė.

„Vengrijos konstitucija šeimai skiria ypatingą svarbą, saugo santuokos institutą bei nurodo, jog santuoka ir tėvų-vaikų santykiai yra šeimos pagrindas. Ji konstatuoja, kad Vengrija skatina įsipareigojimą turėti vaikų“, – teigė K. Novàk.

Tai apima pagalbą derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus. Laikant tai išskirtinės svarbos siekiu, Vengrijos šeimos politika numato visupusiškas programas, kaip šeimoms pasiūlyti tokią pagalbą.

Pagalba šeimoms apima motinystės paramą, vaiko priežiūros išmokas, mokesčių lengvatas ir paramą būstui, mokesčių lengvatas, kurios skatina jaunus vengrus tuoktis, atostogų išmokas, nemokamas atostogų stovyklas vaikams, subsidijuojamus vadovėlius ir mažesnius komunalinius mokesčius.

Vengrijos šeimos pajuto žymų finansinės padėties pagerėjimą, įskaitant vien dėl mokesčių šeimoms sumažinimo nuo 2010 m. 63,8 proc. padidėjusį vidutinį neto darbo užmokestį.

Ministrės pranešime teigiama, kad Vengrijos demografijos ir ekonominės plėtros 2010-2017 metų statistika rodo gimstamumo ir suminio gimstamumo rodiklių bei sukurtų santuokų išaugimą, abortų ir skyrybų sumažėjimą.

K. Novàk kalba buvo viena iš keleto, skaitytų įžanginiame, oficialiame Jono Pauliaus II gyvybės akademijos susitikime.

parengta pagal Hungary sees abortion numbers plunge with rise of pro-family policies

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.