img

Airijos katalikiškiems sutuoktinių konsultavimo centrams liepta priimti LGBT poras

Airijos katalikiškiems sutuoktinių konsultavimo centrams liepta priimti LGBT poras

Katalikiškiems sutuoktinių ir šeimos konsultavimo centrams Airijoje nurodyta priimti klientus iš LGBT bendruomenės. Kitu atveju jie rizikuoja prarasti valstybinį finansavimą.

„Vyriausybė grasina atšaukti milijonus eurų valstybinio finansavimo, nebent konsultavimo centrai sutiks pakeisti savo politiką dėl religinių įsitikinimų neaptarnauti tos pačios lyties porų“, – rašoma dienraštyje.

Katalikų Bažnyčia moko, kad homoseksualūs veiksmai ydingi, o santuoka sudaroma tarp vyro ir moters.

2016 m. konsultavimo centrai, kuriuos administruoja Airijos Katalikų vyskupų konferencija, gavo apie 1,5 mln. eurų finansavimą.

Airijos vyriausybės vaiko ir šeimos agentūra Tusla, atsakinga už finansavimo paskirstymo priežiūrą, 2018-iesiems patikslino standartinį susitarimą su bendradarbiaujančiomis įstaigomis. Pagal šį susitarimą, visos bendradarbiaujančios įstaigos turi laikytis nediskriminacinės politikos, apimančios homoseksualius asmenis, jų poras ir šeimas.

Tusla pripažįsta poreikį, kad visi konsultavimo centrai bendruomenėje ir savanorystės sektoriuje veiktų pagal vienodą susitarimą, bei visiems prieinamų valstybės finansuojamų paslaugų svarbą. Todėl Tusla pasisakė už reikalavimą užtikrinti, jog valstybinį finansavimą gaunantys paslaugų tiekėjai suteikdami paslaugas paisytų Airijos lygybės įstatymų“, – teigiama pranešime.

„Neteisinga valstybės pinigus nukreipti į organizacijas, kurios neaptarnauja visų visuomenės grupių“, – sakė kairiųjų pažiūrų partijai Sinn Fein priklausantis senatorius Fintanas Warfieldas. „Kodėl valstybė turėtų pripažinti organizaciją ir leisti jai spręsti santykių sunkumus, kai ši organizacija neatsižvelgia į skirtingą šeimų realybę, įskaitant LGBT santykius? Valstybinis tokio religinio konsultavimo paslaugų finansavimas turėtų būti nutrauktas“, – teigia homoseksualumo neslepiantis F. Warfieldas.

Tusla teikia dotacijas savanoriškoms organizacijoms, siūlančioms konsultavimo ir paramos paslaugas. „Vaiko ir šeimos agentūros Konsultavimo dotacijų programa finansuoja platų nacionalinių, regioninių ir vietos organizacijų, siūlančių konsultavimo paslaugas, spektrą. 2014 m. finansavimas suteiktas daugiau nei 450 organizacijų. Finansavimas skiriamas tuomet, kai organizacijai reikalinga pagalba, yra jos paslaugų poreikis ir paslaugas ji teikia pigiai.“

Tusla agentūroje dirba daugiau nei 4 tūkst. darbuotojų, jos metinis biudžetas yra apie 750 mln. eurų.

Airijos vyskupų konferencijos administruojama konsultavimo grupė Accord turi 58 centrus, išsidėsčiusius įvairiose Airijos vyskupijose. „Organizacijos darbas pirmiausiai yra rūpintis parama santuokos sakramentui per pagalba poroms pasiruošti santuokai ir puoselėti santuokinius ryšius“, – rašoma tinklapyje.

Accord tikslas yra geresnio krikščioniškos santuokos supratimo skatinimas ir pagalba poroms inicijuoti, palaikyti ir praturtinti įsipareigojimus vienas kitam ir šeimos gyvenimui. Pagrindinės paslaugos apima Parengimo santuokai ir sutuoktinių konsultavimo, Sąmoningumo vaisingumo klausimu didinimo, Santuokinių lytinių santykių terapijos, Santuokos praturtinimo programas.“  

versta pagal Irish Catholic marriage counseling services told to accept LGBT couples or lose funding

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.