img

Ataskaita Europos Parlamentui: Europai gresia demografinė savižudybė

Paskelbta: 

Ataskaita Europos Parlamentui: Europai gresia demografinė savižudybė

Šeimos politikos institutas (angl. The Institute for Family Policies) šiandien Tarptautinės šeimos dienos proga Europos Parlamente pristatys Šeimos raidos ataskaitą. Po pristatymo vyks diskusija su europarlamentarais apie ataskaitos duomenis bei tai, kokie pokyčiai pagerintų šeimų padėtį Europoje.

Vienas iš ataskaitos skyrių aiškiai parodo graudžią Europos demografinės padėties panoramą. Žemyne šiuo metu gyvena 512 mln. gyventojų, kurių skaičius nuo 1975 m. išaugo 60 mln. iš esmės labiausiai dėl imigracijos didėjimo. 82 proc. gyventojų prieaugio per paskutinius dvidešimt metų užfiksuoti Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Ispanijoje, kur bendrai gyventojų padaugėjo 23,5 mln.

Stebėtina, kad 2015 ir 2016 m. visas gyventojų skaičiaus augimas vyko tik dėl imigracijos, o natūralus prieaugis buvo neigiamas – Europoje gimimų yra mažiau nei mirčių. Šią problemą švelnina tik imigracijos procesas, o pačių imigrantų Europoje gyvena jau 8 proc. nuo bendro populiacijos skaičiaus.

Taigi Europa tampa pagyvenusių žmonių žemynu, kur vyresnių nei 65 metų amžiaus gyventojų yra beveik 100 mln. Iš jų 25 mln. gyventojų yra vyresni nei 80 metų (jie sudaro 5,1 proc. bendros Europos populiacijos ). Tuo tarpu jaunesni nei 15 metų amžiaus asmenys Europoje sudaro tik 15,6 proc., kas absoliučiais skaičiais reiškia nepilnus 80 mln. gyventojų. Palyginimui, 1986 m. asmenys iki 15 metų amžiaus sudarė 20,3 proc. bendros žemyno gyventojų populiacijos, taigi vyksta spartus populiacijos senėjimas.

Viena iš šios padėties pasekmių yra tai, kad Europos gyventojų vidutinė gyvenimo trukmė pasiekė 81 metus: moterys vidutiniškai gyvena 83,6, vyrai – 78,2 metus. Vidutinis amžius Europoje siekia 42,8 metus (palyginimui, Kinijoje – 37,4, JAV – 38,1, Rusijoje – 39,6 metai).

Šeimos politikos instituto teigimu, prognozės Europai 2050 m. yra prastos. Teigiama, kad tada vienam jaunuoliui teks du vyresnio amžiaus žmonės, o ekonomikos padariniai bus itin jaučiami, kadangi išaugs sveikatos ir socialinės apsaugos išlaidos. Tuo tarpu dirbančiųjų bus ženkliai sumažėję, jų vidutinis amžius bus vyresnis. Todėl praktiškai neišvengiamai sumažės senatvės pensijų dydis. Šią situaciją ir kelią, kuriuo šiuo metu eina Europa, Šeimos politikos institutas vadina demografine savižudybe.

versta pagal: El Instituto de Política Familiar presenta en Bruselas el Informe Evolución de la Familia

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 



2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPM











Kad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.