img

„Barnevernet“ atėmė dvylikametį iš tėvų už jo mokymą namuose

„Barnevernet“ atėmė dvylikametį iš tėvų už jo mokymą namuose

 

Jonathon Van Maren

 

Norvegai Terese ir Leifas Kristiansenai šiuo metu išgyvena vieną didžiausių košmarų: anksčiau šį mėnesį jų dvylikametis sūnus Kai’us buvo jėga paimtas iš šeimos. Jis stengėsi pabėgti nuo policijos ir vaiko teisių apsaugos specialistų bei likti su savo šeima, todėl pareigūnai berniuką vijosi, pargriovė į sniegą ir nusitempė su savimi. Nuo vaiko paėmimo mamai tik kartą leista pasikalbėti su sūnumi, tėvai nežino, kur šiuo metu yra jų vaikas.

Kad ir kaip nenormalu tai būtų, Kristiansenai nėra apkaltinti jokiu smurtiniu elgesiu. Tėvai paprasčiausiai buvo labai susirūpinę dėl patyčių, kuria berniukas patyrė mokykloje, ir dėl jų nusprendė Kai‘ų mokyti namuose. Mokymas namuose Norvegijoje nėra neteisėtas. Tėvai apie savo sprendimą informavo mokyklą ir vaiko teisių apsaugos tarnybą Barnevernet, kuri netrukus ir pasirodė atimti sūnaus. Vaiko paėmimo priežastis iki skausmo ironiška: pasirodo, socialiniai darbuotojai buvo susirūpinę, kad jeigu Kai‘us bus mokomas namuose, „jis nebus tinkamai socializuotas“. Specialistai nekomentavo traumos, kurią vaikui sukelia paėmimas jėga prieš jo valią iš mylinčios šeimos.

Šiame video filmuke galima matyti, kaip Barnevernet darbuotojai vejasi ir pargriauna Kai‘ų.

Dar keisčiau atrodo tai, kad Kristiansensams net nebuvo pasakyta, kad pasirinkus mokymą namuose iš jų bus paimtas vaikas. Barnevernet darbuotojai tiesiog pasirodė su „skubiu nurodymu“ nuvežti vaiką į globos namus už tai, kad tėvai nepadarydami jokio nusikaltimo pasiėmė vaiką iš valstybinės mokyklos.

Galima prisiminti, kad Barnevernet yra nemaloniai pagarsėjusi savo diktatoriška reputacija ir dėl atimtų užsieniečių vaikų papuolusi į ne vieną tarptautinį skandalą.

Krikščionių susirūpinimas dėl valstybės galios ir kišimosi į tėvų teisę į vaikų auklėjimą dažnai yra pašiepiamas, tačiau tokios situacijos parodo, kodėl baiminamasi tokio pavojaus. Kai valstybė nusprendžia, kad jos biurokratai yra labiau kvalifikuoti nei tėvai spręsti, kas geriausia jų vaikams, rezultatai gali būti siaubingi.

Šiaurės Amerikoje tai matoma kita išraiška. Skirtingų valstijų valdžios kuria naujas mokymo programas, indoktrinuojančias vaikus socialinio teisingumo ideologija ir diegiančias lytinį švietimą, kuris prieštarauja daugelio tėvų vertybėms. Ir daugelis politinių progresyvistų nemano, kad tėvams turėtų būti leidžiama rinktis. Jie iš esmės tiki, kad vaikai priklauso valstijai. Tėvų teisė į vaikų auklėjimą bus viena iš pagrindinių mūsų laikų socialinių kovų. Todėl kritiškai svarbu kreipti dėmesį į tokius įvykius ir siekti, kad mūsų balsas būtų išgirstas.

versta pagal ‚Child protection‘ officials chase down 12-year-old homeschooler...

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.