img

Dešimt priežasčių, kodėl abortas nėra atsakymas

Dešimt priežasčių, kodėl abortas nėra atsakymas

 

Kristi Burton Brown

 

Pakalbėkime apie priežastis, kodėl nereikėtų darytis aborto.

Abortas prisideda prie tragedijos. Kartais nėštumo aplinkybės yra tragiškos: galbūt moteris buvo išprievartauta, gal kūdikis turi apsigimimą arba gresia pavojus mamos sveikatai. Vis dėlto viena tragedija nėra atsakymas į kitą tragediją. Nužudydami kūdikį nepanaikinsime išprievartavimo. Nepagydysime vaiko atimdami jam gyvybę. Ir neišsisuksime nuo visų sveikatos problemų išvengdami kito žmogaus realumo.

Išprievartautomis moterimis reikia pasirūpinti su užuojauta, bet užuojauta ir rūpestis neapima mirties bausmės įvykdymo jos vaikui. Tėvai, kurie susidūrė su sudėtinga prenataline diagnoze, turėtų gauti visą informaciją ir būti nukreipti į tuos, kurie gali pasidalinti naudinga patirtimi. Jie neturėtų būti raginami priimti skubaus sprendimo dėl aborto užuot suteikę kūdikiui šansą. Didelę riziką nėštumo metu patiriančiomis moterimis turėtų rūpintis medicinos profesionalai, tačiau gydymas neapima sąmoningo kūdikio nužudymo (jeigu kūdikis žūsta gydymo metu, pavyzdžiui, per chemoterapiją nuo vėžio, tai nėra abortas).

Abortas nutraukia nekaltą gyvybę. Mokslas negalėtų atsakyti aiškiau: negimęs žmogus yra gyvas, savitas (angl. separate) ir unikalus. Nauja žmogaus gyvybė atsiranda nuo apvaisinimo momento. Abortas nutraukia ne potencialią gyvybę, bet gyvybę. Šiuolaikinis mokslas atskleidžia negimusio žmogaus žmogiškumą: tai matome mokslinėse ataskaitose, vadovėlių citatose, nuotraukose ir video medžiagoje. Čia prieinama naujų video siužetų serija, kurioje vaizduojama, kas tiksliai nutinka skirtingo tipo abortų metu bei pristatomos moteriai kylančios rizikos.

Abortas pažeidžia pilietines teises. Kai dėl diskriminacijos žmonės netenka savo pagrindinių teisių, yra pažeidžiamos jų pilietinės teisės. Dėl jų buvimo vietos (motinos įsčiose) ir išsivystymo lygio iš negimusių vaikų yra atimama pati pagrindinė teisė – teisė į gyvenimą. Tai diskriminuoja, yra nehumaniška ir žiauru.

Abortas baudžia nekaltus žmones. Vaikas nenusipelnė mirti dėl savo tėvo nusikaltimų. Penkiametis negali būti nužudytas dėl to, kad jo tėvas – prievartautojas. Dėl tos pačios priežasties nebūtų leista nužudyti ir penkių mėnesių naujagimio. Kartu vaikas nenusipelno mirti todėl, kad jo mama ir/ arba tėtis buvo neatsakingi. Jis nenusprendė, kad jo tėvai turės lytinių santykių arba naudosis neveiksminga kontracepcija. Negimęs vaikas visada yra nekaltas ir niekada neturėtų būti baudžiamas.

Abortas gali sužaloti moteris. Realios istorijos kaskart atskleidžia, kad abortai žaloja moteris. Ši žala gali būti įvairi: psichinė, emocinė, fizinė, kartais ji paveikia santykius, o kai kuriais atvejais – kainuoja moterų gyvybes. Po aborto moterys gali tapti nevaisingos ar patirti išaugusią persileidimų riziką. Apie tai rašo įvairūs šaltiniai: tyrimai, straipsniai, istorijų rinkiniai, surinktos patirtys, liudijimai ir kita.

Abortai kenkia santykiams ir šeimoms. Šeimos nario mirtis paveikia visą šeimą. Tai galioja ir aborto atveju. Miršta tikras, gyvas, nepakeičiamas vaikas, ir tai pakenkia jo tėvams, broliams ir seserims. Apie tai parašyta ne viena istorija. Daugelis moterų, kurios abortą pasidaro norėdamos išlaikyti šalia vyrą, netrukus po to vis tiek lieka vienos. Abortas nėra būdas sukurti sėkmingus ir mylinčius santykius.

Aborto padariniai niekada neišnyksta. Nepaisant to, kaip smarkiai stengiamės, niekada nepanaikinsime to, ką padaro abortas. Jis sunaikina nekaltą žmogų. Abortas yra žiauri tragedija, bet taip pat jis yra pasirinkimas, kuris niekada neturėtų būti padarytas. Toks pasirinkimas lieka su mumis amžinai. Tiems, kurie jau dalyvavo atliekant abortą ir negali pakeisti praeities, belieka gijimas (pasidomėti galima krizinio nėštumo centruose bei tokiuose šaltiniuose kaip šis, šis ar kiti).

Abortas sukuria naujų problemų. Kai kurie žmonės tiki, kad vaiko gyvybės nutraukimas išspręs jų problemas. Artimiausioje ateityje taip gali atrodyti: galbūt lengviau rinktis studijas, gal tėvai niekada nesužinos, kad jų dukra laukėsi, galiausiai, taip ir neišaiškės slaptas meilės romanas. Bet iš tikrųjų abortas problemas tik paslepia, bet jų neišsprendžia. Daugybė moterų baigia studijas susilaukusios vaikų. Daug tėvų yra kur kas supratingesni ir labiau mylintys, nei jų dukros ir sūnūs tikėjosi. Tiesa yra geresnė už melą, ypač kai melas kainuoja žmogaus gyvybę.  Vien faktas, kad abortas teisėtas, nepadaro jo teisingu. Ir tai, kad jis dažnai yra slaptas, nereiškia, kad jis neliks su mumis amžinai.

Abortas padeda išvengti atsakomybės. Kartais abortas naudojamas kaip lengva vienos nakties nuotykio priedanga ar sprendimas pablogėjus santykiams. Vis dėlto kai du suaugusieji nusprendžia užsiimti veikla, kuri, kaip jie žino, sukuria kūdikius, jie turi prisiimti atsakomybę. Kontracepcija ar geriausias planavimas gali nesuveikti, laikas gali būti netikęs, o aplinkybės – sudėtingos, bet atsakomybės neturėtų būti vengiama vaiko gyvybės kaina. Atsakinga yra rinktis auginti vaiką arba atiduoti jį įvaikinti, bet ne atlikti abortą.

Abortas neįgalina ir neišlaisvina moterų. Kaip moteriai, kuri save laiko feministe, aborto priskyrimas „moterų teisėms“ man atrodo atstumiantis. Nužudyti vaiką nėra mano „teisė“. Vaiko išsiurbimas ar sudraskymas neįgalina ir neišlaisvina. Šie pasirinkimai apskritai neturėtų būti pasirinkimai. Jie yra žiauri tragedija visiems, su kuriais jie susiję, ir neturėtų būti leidžiami civilizuotose šalyse.

versta pagal 10 reasons abortion is not the answer

 

Jeigu svarstote apie abortą, pirmiausia kviečiame kreiptis į Krizinio nėštumo centrą, kur teikiamos nemokamos konsultacijos, padedančios priimti atsakingą ir informuotą sprendimą, taip pat – tęstinė kompleksinė pagalba besilaukiančioms moterims bei pagalba poabortinės traumos atvejais, praradus vaikelį dėl persileidimo ar priešlaikinio gimdymo. Daugiau informacijos www.neplanuotasnestumas.lt arba + 370 603 57912

 

 

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.