img

Ekspertai atskleidžia, kaip translytiškumas kenkia vaikams

Ekspertai atskleidžia, kaip translytiškumas kenkia vaikams

JAV sostinėje pasisakiusių ekspertų teigimu, susižavėjimas translytiškumu – ypač tarp jaunų žmonių – prilygsta didelio masto smurtui prieš vaikus.

Šiemet kasmetiniame konservatyvių krikščionių susibūrime Values Voter Summit nuskambėjo trys nepaprasti pareiškimai.

Vašingtono Šeimos tyrimų tarybos politikos mokslų vyresnysis bendradarbis Peteris Spriggas teigė: „Didžiąją istorijos dalį atrodė akivaizdu, kad nustatymas, ar žmonės yra vyrai ar moterys, remiasi jų kūnais. Šiandien translytiškumo judėjimas tvirtina, kad nustatant, ar asmuo yra vyras ar moteris, protas turi pirmenybę prieš kūną. Vis dėlto tai yra ideologinis teiginys, jokių būdu ne mokslinis.“

„Neramina, kai šiai translytiškumo ideologijai pritaria suaugusieji, tačiau yra tragiška, kai nuo jos kenčia vaikai“, – priėjo išvados P. Spriggas.

Amerikos pediatrų kolegijos vykdomoji direktorė dr. Michelle Cretella teigė, kad „Amerika užsiima didelio masto smurtu prieš vaikus, ir apie tai žinoma pediatrijoje, psichiatrijoje, švietimo sistemoje, populiariojoje žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose. Ir dabar tai priimta įstatymuose.“

M. Cretella yra žinoma vaikų sveikatos ekspertė, kovojanti su nepaliaujamu translytiškumo skatinimu tarp vaikų.

„Žmonės turi biologinę lytį. Taškas“, – teigia ji. „Šalia to neturime nieko papildomo, vadinamo socialine lytimi ar lyties tapatybe, kas būtų įsišakniję mūsų smegenyse ar DNR.“

„Žmogaus lytiškumas yra binarinis; tai – besąlygiška, tai – kiekvienoje mūsų kūno ląstelėje“, – paaiškino M. Cretella. „Lytis žmogui nėra paskiriama. Ji pasireiškia pati. Mes ją atpažįstame. Mūsų kūnai mums pasako, kas esame.“

„Institucionalizuotas smurtas prieš vaikus“ prasideda nuo „socialinio apsimetinėjimo“, kai suaugusieji skatina dėl lyties sutrikusius vaikus prisiimti priešingos lyties vardą, įvardžius ir drabužius.

Smurtavimas pablogėja, kai gydytojai paskiria brendimo blokatorius ir lyties keitimo hormonus. Brendimo blokatoriai gali lemti nevaisingumą ir kūno vystymosi sustojimą. Šie vaistai sukelia atminties sutrikimus, kaulų trapumą ir padidėjusią tam tikro vėžio riziką. Hormonai, kuriuos reikia gerti visą gyvenimą, gali lemti nevaisingumą, širdies smūgius, aukštą kraujo spaudimą, insultą, kraujo krešulius, diabetą, vėžį ir emocinį nestabilumą. Chirurginis luošinimas, pavyzdžiui, dviguba mastektomija mergaitėms, gali prasidėti nuo 13 metų amžiaus. Lytinių organų operacijos JAV šiuo metu negalimos iki pilnametystės, tačiau kai kurie chirurgai siekia, kad amžiaus riba būtų sumažinta.

Johnso Hopkinso medicinos centro garbės profesorius dr. Paulas McHughas teigė, kad „Apie dešimt metų po lyties keitimo operacijos žmonėms viskas gerai, tačiau po to jie ima apgailestauti“.

P. McHughas pabrėžė, kad medicininis gydymas ir chirurginės procedūros dabar atliekamos vaikams vis dar yra eksperimentinės ir negarantuoja gerų pasekmių.

„Prieinami riboti duomenys apie šiuos hormoninius gydymus“ oficialioje literatūroje apibūdinami kaip suteikiantys „labai žemos kokybės“ įrodymus. Medicinos ekspertai neskirtų aspirino, jei jį remtų tokie žemos kokybės įrodymai, o mes „keičiame gyvenimus“ su šiais stipriais vaistais.

P. McHughas kalbėjo apie savo 2016 m. paskelbtą svarbų tyrimą. Jame pateikiama reziumė ir naujausias tyrimų apie seksualinę orientaciją ir lyties tapatybę iš biologijos, psichologijos ir socialinio mokslų perspektyvos paaiškinimas, apibendrinantis beveik 200 recenzuotų tyrimų.

Tyrimo ataskaitos išvadose rašoma:

  • Translyčių populiacijos nariai patiria didesnę įvairių psichinės sveikatos problemų riziką, lyginant su netranslyčių populiacijos nariais. Ypač neramina tai, kad bandymų nusižudyti tarp visų amžiaus translyčių individų rodiklis siekia 41 proc., palyginus su mažiau nei 5 proc. bendroje JAV populiacijoje.
  • Palyginus su bendra populiacija, suaugusieji, kurie išgyvena lyties keitimo operaciją, ir toliau pasižymi didesne prastos psichinės sveikatos rizika. Vienas tyrimas nustatė, kad lyginant su kontroliuojama grupe, lytį pasikeitę individai buvo apie 5 kartus dažniau linkę bandyti nusižudyti ir apie 19 kartų dažniau mirdavo nuo savižudybės.
  • Longitudiniai paauglių tyrimai rodo, kad kai kurių žmonių seksualinė orientacija gyvenimo laikotarpiu gali būti gana kintanti. Viename tyrime įvertinta, kad 80 proc. vyriškos lyties paauglių, kurie pranešė apie potraukį tai pačiai lyčiai, suaugę jo nebeturėjo (nors kai kurie mokslininkai ginčija, kokiu mastu šis skaičius atspindi faktinius potraukio tai pačiai lyčiai pokyčius, o ne tyrimo proceso produktus).

„Ilgo laikotarpio tyrimas Švedijoje parodė, kad lyties keitimo operacijas išgyvenę pacientai patiria 20 kartų didesnius savižudybių rodiklius nei kiti jų grupės nariai“, – pastebėjo P. McHughas. Jis pridėjo, kad tai yra patys optimistiškiausi ilgalaikių tyrimų rezultatai, kuriuos galima rasti dabartiniuose srities tyrimuose.

versta pagal Experts reveal stunning truths about how transgenderism harms children

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.