img

JT vadovas žada remti LGBT „teises“ prieš visuotinį „šališkumą“

JT vadovas žada remti LGBT „teises“ prieš visuotinį „šališkumą“

Antradienį Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas paskelbė, kad tarptautinė organizacija „dvigubins“ savo pastangas remti pasaulio „LGBT bendruomenę“.

„JT palaiko LGBT bendruomenės teises. Daug šios bendruomenės narių yra įkalinti, prieš juos smurtaujama, jie žudomi paprasčiausiai dėl to, kas jie yra ar ką myli“, – sakė A. Guterresas tarnybiniame susitikime su JT pagrindine grupe LGBT klausimams.

Jis gyrė tokius pastaruosius įvykius kaip Indijos Aukščiausiojo Teismo nutarimas, kad 150 metų galiojęs sodomijos draudimas buvo antikonstitucinis. Homoseksualizmo aktyvistai vylėsi, kad šis nutarimas paskatins platesnius pokyčius regione.

„Tačiau kol žmonės dėl savo seksualinės orientacijos, lyties tapatybės ar charakteristikų susiduria su kriminalizacija, šališkumu ir smurtu, mes privalome dvigubinti savo pastangas nutraukti šiuos pažeidimus“, – kalbėjo generalinis sekretorius.

A. Guterresas savo kalbą baigė pažadu, kad „JT nenustos kovoti tol, kol visi galės gyventi laisvai ir lygiai, išsaugodami savo orumą ir teises“.

JT žmogaus teisių komisarė Michelle Bachelet paragino JT „ginti ir saugoti“ homoseksualus ir dėl lyties sutrikusius asmenis nuo „visų“ formų „diskriminacijos“.

Susitikimas buvo suplanuotas taip, kad sutaptų su septyniasdešimtosiomis JT Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos metinėmis. Deklaracijos 16 straipsnis sako, kad „Šeima yra natūrali ir pagrindinė visuomenės grupė, ir ji turi teisę būti visuomenės ir valstybės saugoma“, tačiau pastaraisiais metais JT neįtraukė šios frazės į susitarimus ir išreiškė nenorą apibrėžti „šeimą“.

„Tai puiku, kadangi tikėjomis kažko reikšmingesnio nei tik atsakymas į kelis klausimus, kuriuos jis pateikė anksčiau“, – apie A. Guterreso kalbą sakė LGBT aktyvistų grupės OutRight Action International direktoriaus pavaduotoja Maria Sjödin. „Labai svarbu negrįžti atgal ir užtikrinti, kad LGBT žmonių žmogaus teisės išliktų JT ir generalinio sekretoriaus prioritetu.“

Generalinio sekretoriaus pastebėjimai, neapibrėžtą „šališkumą“ įvertinantys taip pat kaip tiesioginį smurtą prieš homoseksualus, dera su konservatorių prieštaravimu, kad LGBT aktyvistai naudoja LGBT „teises“ kaip pretekstą siekdami tokių tikslų kaip santuokos sampratos keitimas ar bet kokio nepritarimo homoseksualams arba skirtumų tarp natūralios šeimos ir vienalyčių sąjungų pripažinimo užtildymas.

JT yra seniai pasižymėjusi kaip stumianti LGBT darbotvarkę būdais, kurie peržengia žmogaus teises, pavyzdžiui, ragindama mokyti pradinukus „moralinių vertinimų vengiančios ir tikslios informacijos apie seksualinę orientaciją ir lyties tapatybę/ raišką“, skatindama homoseksualumo ir teisinio savarankiškai suvokiamos „lyties tapatybės“ pripažinimo socialinį priėmimą, primesdama šalims vienalytes santuokas ir drausdama nenorimo lytinio potraukio gydymą.

„Saviraiškos laisvė ir religijos raiška nėra absoliučios teisės“, – praeitais metais sakė JT nepriklausomas ekspertas seksualinės orientacijos ir lyties tapatybės klausimams Vititas Muntarbhornas.

versta pagal United Nations chief pledges to promote LGBT ‘rights’ against worldwide ‘bias’

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.