img

PTO: „Mums reikia abortą pasidariusios princesės personažo“

PTO: „Mums reikia abortą pasidariusios princesės personažo“

Planuotos tėvystės organizacijos (angl. Planned Parenthood, toliau – PTO) Pensilvanijos filialas reikalauja Disney princesės, kuri ne tik remtų, bet ir būtų pasidariusi abortą.

„Mums reikia disnėjaus princesės, kuri būti pasidariusi abortą. Mums reikia disnėjaus princesės, kuri yra už pasirinkimą“, – rašyta oficialioje PTO filialo Tviterio paskyroje.Vėliau žinutė buvo ištrinta.

Žinutėje taip pat reikalauta translytės princesės, taip pat ir princesės, kuri būtų nelegali imigrantė bei kuri priklausytų profesiniai sąjungai.

Iš pradžių organizacija nekomentavo nei pačios žinutės, nei jos pašalinimo. Vėliau padalinio vadovė Melissa Reed patvirtino, kad jos komanda parašė žinutę. „Prisidėjome prie Tviteryje vykstančio dialogo apie tai, kokias princeses žmonės nori matyti siekdami papasakoti istoriją, kuri mestų iššūkį stigmoms, ir gintų istorijas, kurios dažnai lieka nutylėtos. Atsižvelgdami į priekaištus, nusprendėme, kad rimta mintis, kurią bandėme išreikšti, buvo netinkama temai ar kontekstui, ir ištrynėme žinutę“,– dėstė M. Reed.

Jos teigimu, PTO naudojasi popkultūra šviesti žmonėms ir pradėti pokalbiams apie seksualinės ir reprodukcinės sveikatos klausimus.

Brittany Hughes iš Žiniasklaidos tyrimų centro (angl. Media Research Center) pastebi, kad žinutė sulaukė kelių pamėgimų ir šimtų reakcijų: „žmonės nelabai maloniai sutiko pasiūlymą, kad sekančiai disnėjaus herojei Žavusis Princas užtaisytų vaiką ir ji, tarp šokių su kalbančiomis voverėmis, turėtų susitvarkyti su kriziniu nėštumu“.

Amanda Prestigiacomo iš The Daily Wire teigė žinutę esant pavyzdžiu to, jog aborto rėmėjai visiškai atsisakė mantros apie „saugų, legalų ir retą“ abortą. „PTO ir kompanijai moterų įgalinimas reiškia signalizavimą jaunoms mergaitėms, kad jų pačių preferencijos nusveria kito teisę gyventi, kad savo negimusių vaikų nužudymas yra ne baisus lemtingas veiksmas, bet deramas ir pagirtinas feminizmo sakramentas.“

Tiesa, kompanija Disney vaikų produkcijoje nėra plėtojusi aborto temos. Vis dėlto ji yra pristačiusi temą už LGBT, pavyzdžiui, ikimoklinukams skirtą animacinį filmą Doctor McStuffins ir perdirbtą filmą Pabaisa ir gražuolė. Filmo Ledo šalis kūrėjai taip pat svarsto padaryti Elsos personažą lesbiete.

versta pagal Planned Parenthood deletes … ir Planned Parenthood: ‘We need a Disney…

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.