img

Jungtinės Tautos bando „kolonizuoti“ Panamą: siekia abortų ir lytinio švietimo liberalizavimo

Jungtinės Tautos bando „kolonizuoti“ Panamą: siekia abortų ir lytinio švietimo liberalizavimo

Panama tapo vienu iš pagrindinių Jungtinių Tautų Organizacijos (toliau – JT) taikinių vykdant abortų liberalizavimo politiką. Tai paaiškėjo, kai Vaiko teisių komitetas (toliau – Komitetas) paskelbė šalyje vykdytos apklausos išvadas. Komitetas teigia, kad ši Lotynų Amerikos šalis turėtų visoms jaunoms merginoms užtikrinti laisvą priėjimą prie aborto paslaugų, kontracepcijos ir išplėsti liberalaus lytinio švietimo tinklą. Komiteto nariai yra susirūpinę, kadangi 2016 m. 18,7 proc. jaunesnių nei 19 metų amžiaus merginų pastojo.

Be to, Komiteto nariai taip pat išreiškė nuogąstavimus dėl to, kad pastojusios merginos nespėja laiku baigti mokslų, sveikatos priežiūros paslaugos joms yra sunkiau prieinamos, o tikimybė užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis yra didesnė.

Panamoje abortas legalus trimis atvejais: kai gresia pavojus motinos sveikatai, kai vaisius serga ar vystosi netinkamai (eugeninis abortas) ir kai pastojama dėl išprievartavimo („abortas dėl etinių sumetimų“). Tačiau Jungtinėms Tautoms to per mažai.

Komitetas rekomenduoja „legalizuoti abortą visais atvejais, užtikrinti, kad merginos turėtų galimybes pasidaryti abortą ir gauti poabortinę priežiūrą“. Taip pat Panamai patariama „užtikrinti, kad paauglės turėtų priėjimą prie pigių kontraceptinių priemonių“. Be to, Panamos valstybinėms institucijoms rekomenduojama priimti strategiją, susijusią su „seksualine ir reprodukcine sveikata“ ir privalomu švietimu mokyklose, ypač kalbant apie paaugles, kad šios galėtų išvengti nenorimų nėštumų ir neužsikrėstų lytiškai plintančiomis ligomis.

Lotynų Amerikos šalyse jau ne kartą yra išreikštas susirūpinimas dėl JT vykdomos kolonialistinės politikos, nukreiptos prieš gyvybės kultūrą. Nors sutinkama, kad Lotynų Amerika turi imtis priemonių paauglių nėštumui mažinti, abortų liberalizavimas ir lytinio švietimo pagal diskutuotinas ir pernelyg liberalias JT rekomendacijas teikimas šiose šalyse susilaukia stipraus pasipriešinimo.

versta pagal La ONU quiere colonizar Panamá: pide aborto libre y educación sexual

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.