img

Kaliniui atlikta eutanazija

Kaliniui atlikta eutanazija

 

Michael Cook

 

Kanada eutanaziją priima taip entuziastingai, kad vadovaujantis Medicininės pagalbos mirštant įstatymu (angl. Medical Aid in Dying Law) vienas kalinys jau buvo nužudytas, dar trys sulaukė pritarimo tokiai procedūrai. CBS News praneša, kad eutanazija atlikta šalia kalėjimo esančioje ligoninėje, prižiūrint porai pareigūnų. Atrodo, kad ši naujiena prasprūdo pro visada budrios Kanados žiniasklaidos akis, nors tai gali būti pirmasis atvejis pasaulyje.

Kanados pataisos tarnyba (toliau – CSC) teigia, kad šiai dienai yra gavusi aštuonių kalinių prašymus pasinaudoti Medicininės pagalbos mirštant įstatymu.

CSC leidžiama organizuoti įstatymo įgyvendinimą bendruomenės ligoninėse, tačiau išimtiniais atvejais ir kalinių prašymu tai gali būti atliekama ir įkalinimo įstaigos vietinėje ligoninėje ar gydymo centre. Procedūros kaliniams eiga numatyta detalioje tvarkoje.

Pataisos pareigūnas Ivanas Zingeris laiške CSC kritikuoja galimybę kaliniams atlikti eutanazijos procedūrą įkalinimo įstaigoje: „Nei praktiškai, nei teoriškai negaliu įsivaizduoti scenarijaus, kai būtų priimtina leisti išoriniam tiekėjui atlikti tokią procedūrą federalinėje įkalinimo įstaigoje“. I. Zingerio teigimu, kad procedūros turėtų būti atliekamos tik už kalėjimo ribų. Tai apsaugotų sistemos integralumą dabar ir ateityje, kai teisė į mirtį su pagalba (angl. assisted death) gali išsiplėsti iki kalinių, kenčiančių nuo ūmių psichiatrinių ligų – kalėjimuose daug tokių kalinių.

Kyla klausimas, kur baigsis asmeninis savarankiškumas. Kaliniai yra vieni pažeidžiamiausių žmonių iš visų galimų kandidatų eutanazijai. Jų aplinka atrodo specialiai padaryta taip, kad keltų neviltį. Bloga socialinė įtaka yra akivaizdus pavojus. Jų prižiūrėtojai iš jų mirčių gauna naudos, nes sumažėja išlaidos. Apribojant su savarankiškumą, kaliniai jau yra nubausti. Atrodo ydinga leisti kaliniams rinktis mirtį, kai jie net negali pasirinkti žiūrėti mėgstamos TV programos.

versta iš Euthanasia performed on Canadian prisoner

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.