img

Konkurse „Mis Visata 2018“ Ispanijai atstovaus translytė

Konkurse „Mis Visata 2018“ Ispanijai atstovaus translytė

Angela Ponce tapo pirmąja translyte, laimėjusia Mis Ispanija titulą ir dabar svajoja apie konkurso Mis Visata, kur atstovaus Ispanijai, karūną.

„Neatėjau čia su žinute apie taiką pasaulyje. Aš nešu tolerancijos, pagarbos, įtraukimo, meilės sau ir kitiems žinią“, – sakė modelis.

26 metų amžiaus modelis iš Kadiso bus pirmoji translytė konkurso Mis Visata scenoje.

A. Ponce gimė vyru, tačiau sako visuomet besijautusi moterimi. Laikui bėgant A. Ponce priėmė savo moterišką tapatybę.

Šiemet A. Ponce konkurse dalyvavo ne pirmą kartą – dėl Mis Ispanijos titulo modelis kovėsi ir 2015 metais, tačiau tuomet karūnos nelaimėjo. Tais metais Ispanijos atstovė Mireia Lalaguna laimėjo Mis Visatos konkursą.

Tuomet A. Ponce pasakojo, kad anksti žinojo, jog yra kitokia. „Kai tėvai klausė, kokio žaislo noriu, iš karto rinkausi barbes“. Modelis pasakoja, kad jau 11 metų pradėjo atrasti transseksualumą ir ieškoti savęs. A. Ponce lyties keitimo procesą baigė 2014 metais. Po 2015-ųjų konkurso ji sakė: „Žmonės nežino, kas yra transseksualumas, jie vis dar painioja jį su transvesticizmu“. Ji teigė, kad kova už translyčių bendruomenės Ispanijoje teises tęsiasi.

Konkurso Mis Visata organizacinis komitetas dar 2012 metais pakeitė taisykles ir leido konkurse dalyvauti ir translytėms, kurios anksčiau buvo vyrai.

parengta pagal: lavoz.com, missosology.org, dailymail.co.uk

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.