Lenkijos politikai nesutiko liberalizuoti abortų įstatymo

Lenkijos politikai nesutiko liberalizuoti abortų įstatymo

Lenkijos politikai atmetė pasiūlymą liberalizuoti šalyje galiojantį abortų įstatymą ir nubalsavo už tolesnį reguliavimo griežtinimą.

Galiojantis įstatymas draudžia nėštumo nutraukimą, išskyrus tais atvejais, kai gresia pavojus moters gyvybei ar sveikatai, moteris pastoja po išprievartavimo arba kūdikis gali turėti sunkią negalią ar nepagydomą ir gyvybei pavojingą ligą.

Vienas kitam prieštaraujantys pasiūlymai buvo pateikti atskiruose įstatymų projektuose, kuriuos siūlė skirtingos piliečių grupės. Daugiau nei 830 tūkst. piliečių parašų surinkusi iniciatyva siūlė uždrausti abortus eugeniniu pagrindu, tuo tarpu apie 200 tūkst. piliečių parašų surinkusi iniciatyva ragino liberalizuoti abortų tvarką.

Po karštų diskusijų įstatymų leidėjai balsavo už tolesnį pasiūlymo uždrausti nesveiko vaisiaus abortą nagrinėjimą parlamento komitete. Pasiūlymą palaiko Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda. Parlamentas dėl įstatymo projekto turės balsuoti dar du kartus.

Taip pat politikai balsavo už pasiūlymo, kuris panaikintų visus aborto apribojimus per pirmąsias dvylika nėštumo savaičių, atmetimą.

parengta pagal CitizenGO.org Poland ir abcnews.go.com informaciją

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ “Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.