img

Naujausi duomenys teigia, kad didžiausią pavojų užsikrėsti ŽIV virusu patiria homoseksualūs ir biseksualūs vyrai

Naujausi duomenys teigia, kad didžiausią pavojų užsikrėsti ŽIV virusu patiria homoseksualūs ir biseksualūs vyrai

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras (angl. Centers for Disease Control and Prevention) pateikė naujausius statistinius duomenis apie amerikiečių sergamumą ŽIV. Pranešimo teigimu, didžiausią pavojų užsikrėsti ŽIV virusu patiria homoseksualūs ir biseksualūs vyrai.

Centro skaičiavimu, homoseksualai, biseksualai ir kiti vyrai, turėję lytinių santykių su tos pačios lyties atstovais, sudaro apie 2 proc. JAV populiacijos, tačiau net 55 proc. asmenų, kurie 2013  m. šioje šalyje buvo užsikrėtę ŽIV virusu. Jeigu tendencija išliks tokia pati, ŽIV bus diagnozuota 1 iš 6 homoseksualių ir biseksualių vyrų (tarp juodaodžių tikimybė siekia 1 iš 2).

2014 metais homoseksualiems ir biseksualiems vyrams buvo diagnozuoti 83 proc. (apie 29 tūkst.) naujų ŽIV atvejų visų vyresnių nei 13 metų vyrų populiacijoje. Pranešime rašoma, jog 92 proc. naujų ŽIV užsikrėtimo atvejų 13-24 m. vyrų populiacijoje sudaro save homoseksualiais arba biseksualiais laikantys jaunuoliai.

2014 metais 54 proc. žmonių, kuriems diagnozuota AIDS, buvo homoseksualūs ir biseksualūs vyrai.

2005-2014 metais ŽIV diagnozių JAV sumažėjo 19 proc., tačiau 6 proc. padaugėjo tarp homoseksualių ir biseksualių vyrų. 2010-2014 metais ŽIV diagnozių tarp homoseksualių ir biseksualių vyrų padaugėjo mažiau nei 1 proc., tačiau šis rodiklis reikšmingai varijuoja tarp skirtingų rasinių ir etninių grupių.

2013 metais iš beveik 688 tūkst. ŽIV sergančių homoseksualių ir biseksualių vyrų, maždaug kas 7 nežinojo, kad yra infekcijos nešiotojai.

Homoseksualūs ir biseksualūs vyrai taip pat kur kas dažniau užsikrečia kitomis lytiškai plintančiomis ligomis, tokiomis kaip sifilis ar gonorėja.

Daugiau informacijos kaip atpažinti ir suvaldyti ŽIV virusą.

 

šaltinis: cdc.gov

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.