img

„Planuotos tėvystės“ partneriai ragina vienuolikmetes dalyvauti kontracepcijos eksperimentuose

„Planuotos tėvystės“ partneriai ragina vienuolikmetes dalyvauti kontracepcijos eksperimentuose
Sharon Slater

 

Organizacija „Advokatai jaunimui“ (ang. Advocates for Youth (toliau – AFY), veikianti kaip „Planuotos tėvystės“ atšaka, nukreipta į jaunus žmones, neseniai išsiuntinėjo el. laiškus su antrašte: „Gal pažįstate ką nors 11-15 metų amžiaus, kas dalyvautų tyrime?“

Laiške, kurį išsiuntė „AFY’s Free the Pill“ jaunimo kampanijos vadovė Becca Thimmesch, tris kartus pateikiama nuorodą į tyrimą. Iš puslapyje pateiktos informacijos galima suprasti, kad jaunos merginos gali gauti kontraceptinių tablečių be recepto ir galimai be tėvų sutikimo. Tiek el. laiške, tiek puslapyje teigiama, kad tyrime dalyvaujančios merginos gali užsidirbti 75 dolerius.

JAV valstijose pagal įstatymą 11–15 metų vaikai negali duoti sutikimo lytiniams santykiams, o daugelyje JAV teritorijų vienuolikmečiai negali legaliai gauti kontraceptinių priemonių be tėvų leidimo.

Nepaisant to, tyrimo puslapyje klausiama „Kas apie tai sužinos?“ ir atsakoma, „Tavo sprendimas, ar norėsi kam pasakyti. Tyrimas visiškai konfidencialus“. Kitaip tariant, tyrime dalyvaujantis gydytojas paskirs kontraceptinių tablečių vienuolikmetei mergaitei be tėvų žinios ar pritarimo.

Galima tik svarstyti, ar atrinktos tyrimo dalyvės, kurioms bus duoti hormoniniai kontraceptikai, taip pat gaus informaciją apie galimą šalutinį poveikį, tokį kaip padidėjusi krūties vėžio ir gimdos kaklelio vėžio rizika, uždegiminė žarnyno liga, vilkligė, depresija ir savižudybė, išsėtinė sklerozė, kaulų lūžiai, diabetas ir kita.

Dr. Meg Meeker, pediatrė ir knygos „Epidemija: kaip paauglių seksas žudo mūsų vaikus“ autorė atkreipia dėmesį, kad 1960 metais buvo dvi lytiškai plintančios ligos (toliau – LPL), o dabar jų – daugiau nei 30. Ji pabrėžia, kad JAV paaugliai sudaro trečdalį JAV populiacijos bet nešioja 50 proc. LPL ir 25 proc. paauglių yra užsikrėtę LPL. Su LPL paplitimu stebimas ir paauglių depresijos lygio didėjimas.

„Advokatai jaunimui“ kartu su tarptautiniu partneriu „Planuota tėvystė“ bendradarbiauja su agentūra „Amaze“, kuriančia animuotus filmukus apie seksualumą paaugliams ir jaunesniems vaikams ir skatina lytinį švietimą pradėti vaikų darželyje. Filmukai parengti temomis „Kas yra abortas?“, „Prisipažinimas apie netradicinę orientaciją“, „Lytinė tapatybė: būti moterimi, vyru, translyčiu ar neapibrėžtos lyties“ ir „Ar esi pasiruošęs lytiniams santykiams?“.

Galbūt nenuostabu, kad organizacija, pamišusi dėl jaunimo seksualizavimo, reklamuoja kampaniją, kuri moka mergaitėms už tai, kad jos naudotų kontracepciją. Taigi koks galimas šio tyrimo galutinis tikslas? Skatinant jaunas merginas būti lytiškai aktyvias nuo mažų dienų, atsiras daugiau paauglių nėštumų, dėl kurių bus daugiau paauglių (ir galimai jaunesnių mergaičių) abortų, taigi daugiau klientų „Planuotos tėvystės“ klinikoms.

Tai taip nedora ir žema. Vienuolikmetės turėtų žaisti su barbėmis ir pinti draugystės apyrankes, o ne jaudintis dėl kontraceptinių tablečių. Minėtų organizacijų tikslas – seksualizuoti vaikus, ir kuo anksčiau – tuo geriau. Tačiau net tokioms organizacijoms, šis naujas akibrokštas (tyrimas su vienuolikmetėmis) yra kažkas dar šlykštesnio ir žemesnio nei buvo iki šiol. 

 

Šaltinis: Planned Parenthood’s Youth Partner Pushes Birth Control Experiments on 11-Year-Old Girls

 

 

© 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.