Dar prieš gimdami kūdikiai geba numatyti savo veiksmus

„Pirmą kartą mokslininkai atskleidė, jog vaisius sugeba ne tik  sureaguoti į savo rankų judesius į burnos sritį, bet ir pats savarankiškai juos numatyti…“

.

Dar prieš gimdami kūdikiai geba numatyti savo veiksmus

Iš anglų kalbos vetė Marius Kluonis

Dr. Nadja Reissland ir komanda iš Lankasterio ir Durhamo universitetų naudojo 4D ultragarso skaitytuvus – 3D skaitytuvus, kurie rodo vaizdą gyvu laiku – stebėti 8 mergaites ir 7 berniukus kartą per mėnesį.

Ankstesniais vystymosi periodais buvo pastebėta, jog kūdikiai liečia apatinę savo galvos dalį, tačiau vėliau pradėjo liesti ir kur kas jautresnes veido ir burnos dalis.

Dar vėliau daugelis vaisių pradėjo atverti savo burnas prieš priliesdami jas. Mokslininkų manymu, tai ženklas, kad kūdikiai prisilietimo laukė.

Pasak psichologės dr. N. Reissland, „pirmą kartą psichologai atskleidė, jog vaisius sugeba ne tik  sureaguoti į savo rankų judesius į burnos sritį, bet ir pats savarankiškai juos numatyti…“ Padažnėjęs lietimas apatinėje veido ir burnos srityse gali būti smegenų vystymosi indikatorius, rodantis kūdikio pasirengimą socialiniam bendravimui ir maitinimuisi.

Mokslininkai tiki, jog nuoseklus veiksmas, pirmiausia atveriant burną ir tik tuomet įsikišant į ją nykštį, rodo, jog vaisiuje sparčiai formuojasi gebėjimas numatyti.  Šis atradimas pristatytas iškart po ankstesnių tyrimų, atradusių, jog kūdikiai daro įvairias grimasas būdami įsčiose.

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.