img

Privačios klinikos klaidina moteris dėl dirbtinio apvaisinimo

Privačios klinikos klaidina moteris dėl dirbtinio apvaisinimo

Vienas patikimiausių Didžiosios Britanijos ekspertų vaisingumo klausimais Robert‘as Winston‘as teigia, kad moterys išlieka vaisingos iki 45-erių ir yra klaidinančiai privačių klinikų skatinamos pernelyg anksti kreiptis dirbtinio apvaisinimo procedūrų.

R. Winston’as, kuris yra Kilmės tyrimų fondo (angl. Genesis Research Trust) vadovas, paneigia Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) rekomendacijas, jog moters vaisingumas pradėda reikšmingai mažėti nuo 35-erių, ir kad planuojantys šeimą turėtų į tai atsižvelgti.

R. Winston’as teigia, jog moterys paprastai gali susilaukti vaikų iki keturiasdešimt metų amžiaus, o vaisingumo klinikos, teigiančios kitaip, tai daro siekdamos finansinės naudos.

Kalbėdamas laidoje „Labas rytas, Britanija“ (ang. Good Morning Britain), jis pasisakė: „Tiesą sakant, esant 40-ties ir siekiant pastoti, šansai tai padaryti natūraliai yra pakankamai geri, ir jie ženkliai suprastėja tikrai ne anksčiau nei sulaukus 45-erių.“ Paklaustas, ar moterys ne per ilgai atidėlioja šeimos kūrimą, R. Winston’as atsakė, kad šis klausimas glaudžiai susijęs su interesų konfliktu tarp privačių klinikų, bandančių įtikinti žmones imtis įvairių vaisingumo procedūrų kuo anksčiau, ir realybės. Jis teigia, jog, priešingai, nei informuoja kai kurie centrai, pagalbinio apvaisinimo procedūromis besinaudojančios moterys vis vien retai pastoja.
Jo komentaras sutampa su naujausio tyrimo atradimais, kad viena iš trijų moterų vis tiek pastos natūraliai net ir po nesėkmingų bandymų pastoti pagalbinio apvaisinimo pagalba.

Grinvičo Nacionalinės sveikatos tarnybos, Imperatoriškojo koledžo ir Karaliaus (ang. King‘s) koledžo Londone mokslininkai stebėjo poras šešerius metus po to, kai poros baigė naudotis nevaisingumo gydymo procedūromis. Nors 96 iš šių porų iš jų nepradėjo lauktis procedūrų laikotarpiu ar iškart po jų, 3 iš 10 pastojo natūraliai per ateinančius kelis metus. „Nepriklausomai nuo vaisingumo procedūrų įtakos – pastojo pacientės ar ne – moterims yra 30 procentų tikimybė pastoti šešerių metų laikotarpyje“– sakė konsultuojantis akušeris-ginekologas Karalienės Elzbietos ligoninėje Londone, pagrindinis tyrimo autorius dr. Samuel‘is Marcus‘as.

šaltinis: the Telegraph

© 2016 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.