LR Seime pateiktas patobulintas Baudžiamojo kodekso pakeitimo įstatymas, kuriuo, be kitų dalykų, yra 𝘀𝗶𝘂̄𝗹𝗼𝗺𝗮 𝗻𝗮𝗶𝗸𝗶𝗻𝘁i 𝗯𝗮𝘂𝗱𝘇̌𝗶𝗮𝗺𝗮̨𝗷𝗮̨ 𝗮𝘁𝘀𝗮𝗸𝗼𝗺𝘆𝗯𝗲̨ 𝘂𝘇̌ 𝗻𝗮𝗿𝗸𝗼𝘁𝗶𝗻𝗶𝘂̨ 𝗶𝗿 𝗽𝘀𝗶𝗰𝗵𝗼𝘁𝗿𝗼𝗽𝗶𝗻𝗶𝘂̨ 𝗺𝗲𝗱𝘇̌𝗶𝗮𝗴𝘂̨ 𝗸𝗼𝗻𝘁𝗿𝗮𝗯𝗮𝗻𝗱𝗮̨.
Pirminį Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektą LR Teisingumo ministerija parengė dar 2020 m. gegužės 19 d. Jame buvo siūloma skaidyti atsakomybę už kontrabandą pagal gabenamų narkotikų kiekį, numatant griežtesnę atsakomybę už didelį ar labai didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, ir švelnesnę už nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Toks siūlymas skaidyti bausmę pagal nusikaltimo dydį ir pavojingumą neprieštaravo teisingumo principui, ir leido tikėtis pirmą kartą už tai sugautam asmeniui atsipirkti bauda.
LR Teisingumo ministerijai vadovaujant Laisvės partijos deleguotai E. Dobrovolskai, įstatymo projektas buvo „patobulintas“. Kovo 15 d. užregistruotame projekte apskritai siūloma išbraukti iš kontrabandos sudėties narkotinių ar psichotropinių medžiagų gabenimą, motyvuojant tuo, jog „apie 90 proc. atvejų narkotinės ir psichotropinės medžiagos yra siunčiamos asmeninėms reikmėms – sulaikomi itin maži kiekiai, o siuntų gavėjai dažniausiai yra jauni arba tam tikromis ligomis sergantys asmenys, kurie dėl lengvabūdiškumo, patirties stokos ir kitų priežasčių ne visiškai suvokia savo elgesio pasekmes“.
Aiškinamajame rašte motyvuojama, kad kadangi absoliučios daugumos nusikalstamų veikų, praktikoje patenkančių į BK 199 straipsnio 4 dalies taikymo sritį, pavojingumas nėra didelis ir juolab neatitinka BK 199 straipsnio 4 dalies sankcijos griežtumo, 𝘀𝗶𝘂̄𝗹𝗼𝗺𝗮 𝗮𝗽𝘀𝗸𝗿𝗶𝘁𝗮𝗶 𝗽𝗮𝗻𝗮𝗶𝗸𝗶𝗻𝘁𝗶 𝗕𝗔 𝘂𝘇̌ 𝗻𝗲𝗹𝗲𝗴𝗮𝗹𝘂̨ 𝗻𝗮𝗿𝗸𝗼𝘁𝗶𝗸𝘂̨ 𝗴𝗮𝗯𝗲𝗻𝗶𝗺𝗮̨ 𝗽𝗲𝗿 𝘀𝗶𝗲𝗻𝗮̨ (𝗽𝗮𝗹𝗶𝗲𝗸𝗮𝗻𝘁 𝗮𝘁𝘀𝗮𝗸𝗼𝗺𝘆𝗯𝗲̨ 𝘁𝗶𝗸 𝘂𝘇̌ 𝗷𝘂̨ 𝗽𝗹𝗮𝘁𝗶𝗻𝗶𝗺𝗮̨).
Tuo pačiu motyvu (kad sankcijos už tai neproporcingos ir kad įstatymai ir taip draudžia disponavimą šiais dalykais) siūloma taip pat naikinti atsakomybę ir už nelegalų šaunamųjų ginklų, šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų bei radioaktyviųjų, nuodingųjų, stipriai veikiančių ar tam tikrų dopingo medžiagų gabenimą per sieną.
© 2022, Laisvos Visuomenės Institutas.
Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.
Panašūs straipsniai
Pranešimai iš tarptautinės konferencijos „Ar negimusios gyvybės apsauga nepažeidžia žmogaus teisių?“
JAV reikalaujama gydyti abortą išgyvenusius kūdikius
Apie belytę kalbą JAV Kongrese
D. Trumpo administracija patvirtina: „Neegzistuoja teisė į abortą“
Krikščioniška teisinė organizacija pašalinta iš populiarios paramos platformos