Vaiko gimimas santuokoje yra pagrindinis rodiklis, kad pora išliks kartu

Vaiko gimimas santuokoje yra pagrindinis rodiklis, kad pora išliks kartu

 

Harry Benson

 

Jungtinę Karalystę dalina ne tik klausimas dėl Brexit, bet ir santuokos.

Kalbant apie tendencijas, geriau gyvenantys tuokiasi ir dažniausiai lieka kartu, tuo tarpu mažiau pasiturintys nesituokia ir susiduria su žymiai didesne išsiskyrimo rizika.

Naujausi šalies Nacionalinės statistikos tarnybos duomenys rodo, kad vaikui gimstant dažniausiai tėvai yra pora ir turbūt tikisi tokia išlikti.

85 proc. tėvų, kurie kūdikio susilaukė 2017 metais, vaikui gimstant gyveno kartu. Tačiau atsiranda skirtis tarp tų, kurie susituokia ir kurie – ne.

Didžiausias pajamas gaunančių asmenų grupėje dauguma naujagimio susilaukusių porų yra susituokusios. 3/4 motinų, užimančių vadovaujančias ar kitas profesionalias pareigas, yra ištekėjusios. Šioje pasiturinčiųjų grupėje santuoka yra gyva, sveika ir nėra realaus to pasikeitimo ženklo.

Tai – geros naujienos, nes prieš kelerius metus atlikta analizė rodo, kad buvimas susituokus gimstant vaikui yra pats pagrindinis rodiklis, kad pora išliks kartu, kol vaikas pabaigs mokyklą. Išsiskiria 24 proc. susituokusių porų ir 69 proc. porų, kurios niekada nebuvo susituokusios.

Vis dėlto vidutinių ir žemų pajamų grupėse ištekėjusios buvo mažiau nei pusė jaunesnių nei 35 metų naujų mamų. Šiose grupėse santuokų toliau mažėja: kai kuriose grupėse santuokų dalis per pastaruosius trejus metus sumažėjo 5 procentais.

Nuo 2004 metų, kai buvo įvestos mokesčių lengvos, Jungtinės Karalystės politika skatina šią skirtį. Liūdnai pagarsėjusi vadinamoji sankcija porai (angl. „couple penalty“) žemesnes pajamas gaunančioms poroms leidžia apsirūpinti tūkstančiais svarų sterlingų per metus daugiau, jeigu jie gyvena – arba apsimeta, kad gyvena – atskirai ir nesituokia.

Prieš kelerius metus buvo išryškinti įrodymai apie šio ydingo papirkimo efektyvumą: šimtai tūkstančių daugiau žmonių reiškė pretenzijas į mokesčių lengvatą vienišiems tėvams nei iš tikrųjų buvo vienišų tėvų.

Kiek dar metų turės praeiti, kad valdžia suprastų, jog jos politika baudžia už santuoką tarp skurdžiausiai gyvenančių, moka už šeimų iširimą ir taip iš pagrindų pamina įsipareigojimus ir stabilumą?

versta pagal A Nation Divided... over Marriage

© 2019 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.