img

Krikščioniška teisinė organizacija pašalinta iš populiarios paramos platformos

Krikščioniška teisinė organizacija pašalinta iš populiarios paramos platformos

Krikščioniška teisinė organizacija Laisvės gynimo aljansas (angl. Alliance Defending Freedom, toliau – ADF) buvo pašalinta iš paramos teikimo programos AmazonSmile už tai, kad kitos organizacijos buvo pažymėta kaip neapykantos grupė.

AmazonSmile yra programa, sudaranti galimybę vartotojams išsirinkti ne pelno siekiančią organizaciją, kuriai nori skirti mažos savo pirkinio iš Amazon kainos dalies dydžio paramą. ADF šioje programoje dalyvavo nuo jos įkūrimo 2013 metais.

Neseniai organizacijai pranešta, kad ji nebepriklauso programai, kadangi Pietinis skurdo teisės centras (angl. Southern Poverty Law Center, toliau – Centras) priskyrė ją prie ekstremistinių, anti-LGBT grupių.

Šimtus teisinių pergalių pasiekęs ADF daugiausiai užsiima „religinės laisvės, gyvybės neliečiamybės bei santuokos ir šeimos gynimu“.

ADF prezidentas Michaelis Farrisas parašė laišką Amazon, kuriame paaiškino, kokia veikla užsiima jo vadovaujama organizacija. Jis teigia, kad buvo „nustebęs ir nusivylęs“ dėl to, kad ADF buvo pašalintas iš programos AmazonSmile, bei kad jam „kelia nerimą“ faktas, jog šis sprendimas kilo dėl Centro skundo.

Centras ADF priskyrė neapykantos grupei, kuriai priklauso Kukluksklanas, rasistų skustagalvių organizacijos ir juodaodžių nacionalistų grupės.

„ADF neseniai sukėlė Centro pyktį dėl jo religinių įsitikinimų ir advokatūros. Nors prieš daug metų Centras atliko gerą darbą, jis virto kraštutinės kairės ideologijos propagandos mašina, kuri šmeižia su juo nesutinkančias organizacijas ir naikina civilizuoto dialogo galimybę“, – rašoma M. Farriso laiške.

Jis taip pat rašo, kad viliasi, jog galės susitikti su Amazon atstovais ir paaiškinti, kodėl ADF nėra neapykantą skleidžianti grupė ir turėtų išsaugoti galimybę naudotis programa AmazonSmile. Be to, M. Farrisas pasiūlė pagelbėti Amazon patobulinti programos politiką taip, kad ji „neuždraustų legitimių, gerbiamų ir tikėjimu pagrįstų organizacijų kaip ADF“.

Papildomame pareiškime M. Farrisas apkaltino Amazon tuo, kad ši slepiasi už Centro, kuris „pildo savo vis didėjantį iždą puldamas veteranus, katalikus, terorizmui prieštaraujančius musulmonus ir netgi vienuoles“.

Pietinis skurdo teisės centras buvo įsteigtas 1971 metais ir originaliai buvo skirtas stebėti asmenis ir grupes, kovojančius pilietinių teisių judėjimuose. Devintajame dešimtmetyje jis pradėjo sekti rasistines ir baltųjų viršenybės siekiančias grupes kaip neonaciai ir Kukluksklano grupės. Jis taip pat teigia stebintis kitas „ekstremistines“ grupes kaip „antiimigracinės“ ir „antimusulmoniškos“ grupės. Tačiau neseniai Centras priskyrė tokias populiarias krikščionių grupes kaip Šeimos tyrimų taryba (angl. Family Research Council) ir ADF kaip neapykantos grupes dėl jų „anti-LBGT“ laikysenos.

Taip pat neseniai kilo klausimų dėl Centro finansinio administravimo, kadangi buvo pranešta, kad ši ne pelno siekianti organizacija į užsienio sąskaitas ir investicines įmones pervedė milijonus dolerių.

versta iš Alliance Defending Freedom booted from Amazon Smile program over 'hate group' label

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.