img

Daugiau nei 100 tūkst. žmonių Madride žygiavo už gyvybę

Paskelbta: 

Daugiau nei 100 tūkst. žmonių Madride žygiavo už gyvybę

Birželio 26 d. daugiau nei 100 tūkst. žmonių dalyvavo Ispanijos eitynėse už gyvybę Madride, kurių metu protestavo prieš siūlomus šalies abortų įstatymo pakeitimus ir kitus žmogaus orumą pažeidžiančius įstatymų projektus.

Eitynes, kuriose dalyvavo daugiau kaip 200 pilietinės visuomenės organizacijų, organizavo už gyvybę pasisakančios organizacijos.

Vienos organizacijos narys per eitynių pranešimą sakė, kad „abortų panaikinimas Jungtinėse Amerikos Valstijose rodo, jog diskusijos dėl gyvybės kultūros jokiu būdu nesibaigė“. Jis teigė: „Mes ketiname dalyvauti renginiuose, būti vieningi ir aktyvūs kaip niekada anksčiau“.

„Negailestingos socialinės netvarkos akivaizdoje būtina mobilizuotis ir ginti krikščioniškuosius mūsų visuomenės pagrindus. Šiandien čia susirinkome ne tam, kad diskutuotume apie praeitį, bet tam, kad ugdytume sąmoningumą ir pasiruoštume ateities debatams“, – pridūrė jis.

Dar kitos organizacijos narys sakė, kad ši eisena skirta „kurti gyvybės visuomenę ir naują ateitį, kurioje suvienijamos jėgas veikti kartu“.

Kalbėdama apie vyriausybės vykdomosios valdžios patvirtintus abortų įstatymo pakeitimus Universitetinių studijų centro Šeimos studijų instituto direktorė, apgailestavo, kad valdžia „nori priversti laikyti moralu tai, kad šešiolikmetės mergaitės gali pasidaryti abortą, apie tai nežinant jų šeimoms, t. y. žmonėms, kurie jas labiausiai myli ir jais labiausiai rūpinasi“.

Gegužės 17 d. Ispanijos ministrų taryba patvirtino abortų įstatymo reformą. Be kita ko, įstatymo projektas leistų 16 ir 17 metų mergaitėms pasidaryti abortą be tėvų sutikimo.

Toliau įstatymo projektas keliauja į deputatų Kongresą (Ispanijos parlamento Žemuosius rūmus), kur vyks diskusijos ir balsavimas, o po to – į Senatą.

Šeimos studijų instituto direktorė sakė, kad vyriausybė nori pakeisti tikrovę ir pasakyti – „žudyti yra tinkama, gerai“, o „rūpintis, melstis, padėti tiems, kuriems reikia pagalbos rankos, yra blogai“.

„Jūs negalite nuspręsti, kas gyvens, o kas mirs, ar versti visuomenę tai daryti. Nes kiekviena gyvybė yra svarbi“, – sakė ji.

Ispanijos kampanijos „40 dienų už gyvybę“ nacionalinė koordinatorė, atstovaujanti daugiau kaip 200 organizacijų, susivienijusių į eitynes, pažymėjo, kad nuo 1985 m., kai įsigaliojo abortų įstatymas, Ispanijoje atlikta daugiau kaip 2,5 mln.

© 2022, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.