img

Jungtinė Karalystė neblokuos Bermudų sprendimo atsisakyti vienalyčių santuokų

Jungtinė Karalystė neblokuos Bermudų sprendimo atsisakyti vienalyčių santuokų

Jungtinės Karalystės Vyriausybė pasakė, kad būtų „netinkama“ blokuoti Bermudų sprendimą atšaukti leidimą tuoktis vienalyčiams. Praėjusį trečiadienį ši britų užjūrio teritorija tapo pirmąja šalimi pasaulyje, priėmusia ir atšaukusia tokį įstatymą bei homoseksualų santuokas pakeitusia partneryste.

Šis sprendimas reiškia, kad ir kruiziniuose laivuose, įregistruotuose Bermuduose, nebus galima rengti tos pačios lyties asmenų santuokų ceremonijų. Premjerė Theresa May teigia, kad Jungtinės Karalystės santykiai su Bermudais turėtų būti grindžiami pagarba. Kritikų teigimu, toks įstatymas Jungtinę Karalystę padarys tarptautinių pašaipų objektu.

Ši Atlanto vandenyno sala, kurioje gyvena 60 tūkst. žmonių, vienalyčių santuokas įteisino dar 2017 m. gegužės mėnesį remdamasi Aukščiausiojo Teismo sprendimu. Tačiau naujasis Namų ūkio partnerystės įstatymas, kurį praėjusį trečiadienį pasirašė Bermudų gubernatorius Jognas Rankinas, santuokų įteisinimą panaikino.

Vietoje santuokų įstatymas leidžia homoseksualų arba heteroseksualų poroms sudaryti partnerystės sutartį, kuri, pasak Bermudų Vyriausybės, užtikrina lygias teises. Pasak Bermudų ministro namų ūkių reikalams, dauguma bermudiečių nesutinka su homoseksualiomis santuokomis. Jis sakė: „Šiuo aktu siekiama užtikrinti teisingą balansą tarp dviejų šiuo metu nesutaikomų visuomenės grupių Bermuduose. Juo nustatoma, kad santuoka galima taro vyro ir moters, tačiau tuo pat metu vienalytėms poroms užtikrinamos teisinės garantijos“.

Kadangi Bermudai yra priklausoma užjūrio teritorija, Jungtinės Karalystės valdžia turėjo teisę užblokuoti tokį įstatyminį pakeitimą. Bet Užsienio reikalų ministrė Harriett Baldwin pareiškė: „Po išsamaus ir rūpestingo Bermudų konstitucinių ir tarptautinių įsipareigojimų įvertinimo Valstybės sekretorius nusprendė, kad šiomis aplinkybėmis būtų netinkama naudoti savo galią blokuoti tokį teisinį reguliavimą, kadangi blokavimas įmanomas tik tada, kai tam egzistuoja teisiniai ir konstituciniai pagrindai ir tik išskirtiniais atvejais“.

Premjerė Theresa May pasakė esanti itin nusivylusi dėl vienalyčių santuokų draudimo Bermuduose. Tačiau ji pridėjo: „Tas įstatymas buvo demokratiniu būdu priimtas Bermudų parlamente, o mūsų santykiai su užjūrio teritorijomis yra grįsti pagarba jų demokratinei savivaldai“.

parengta pagal Bermuda same-sex marriage: Government will not block bill

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.