img

Peru mokyklose atsisakyta „gender“ ideologijos

Paskelbta: 

Peru mokyklose atsisakyta „gender“ ideologijos

Po masinių, daugiau nei milijoną peruiečių sutraukusių protestų Peru Vyriausybė atšaukė Nacionalinę mokymo programą, kurią tėvai pasmerkė dėl įtrauktos gender ideologijos.

Lapkričio 24 d. Peru Švietimo ministerija pranešė, kad 2009 m. įsigaliojusi Nacionalinė mokymo programa bus grąžinta į mokyklas. Šioje versijoje nėra gender ideologijos elementų, kurie buvo įtraukti į 2016-ųjų metų versiją, patvirtintą 2017-iesiems.

Tėvų grupė, kuri veikė naudodama grotažymę #ConMisHijosNoTeMetas (liet. Nelįsk prie mano vaikų), šį veiksmą vadina „nauja tėvų pergale“.

Populiacijos tyrimų instituto (angl. Population Research Institute) Lotynų Amerikos mokslininkas Sergio Burga pranešime agentūrai ACI Prensa, kuris buvo išverstas Nacionalinio katalikų registro, sutiko, kad ministerijos sprendimas atšaukti 2016 m. mokymo programą buvo „didžiulė pergalė tūkstančiams tėvų, kovojusių po grotažyme #ConMisHijosNoTeMetas“.

Švietimo ministerija patvirtino pagrindinio ugdymo Nacionalinę mokymo programą 2017-iesiems metams 2016 m. antroje pusėje nepaisydama tėvų, mokytojų ir Katalikų Bažnyčios kritikos.

Tėvų iniciatyva #ConMisHijosNoTeMetas 2017 m. kovo mėnesį suorganizavo protestus visoje šalyje, pritraukdama daugiau nei 1,5 mln. šalies gyventojų išreikšti prieštaravimą genderizmo ideologijai.

Peru Vyskupų konferencija (isp. Conferencia Episcopal Peruana) taip pat kritikavo naująją programą dėl to, kad ši įtraukė „sąvokas, kylančias ne iš šalies Konstitucijos, bet iš vadinamosios gender ideologijos“.

2017 m. rugpjūčio mėnesį Peru Aukščiausiasis Teisingumo Teismas priėmė kitai tėvų grupei Parents in Action palankų sprendimą. Ji buvo pareiškusi ieškinį Švietimo ministerijai teigdama, kad mokymo programa yra žingsnis vaikų indoktrinacijai gender ideologija.

versta iš Victory for peruvian parents as schools remove gender ideology from schools

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.