img
Priimtos svarbios Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos

Sveikiname!  Seime tėvų meilė vaikams nugalėjo! Ketvirtadienį, balandžio 11 d., Seime vyko balsavimas dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų priėmimo. Joms pritarus žengtas svarbus žingsnis siekiant teisinių garantijų šeimoms, kad nesant reikšmingos priežasties valstybė negalėtų atskirti vaikų nuo juos mylinčių tėvų. Daugiau apie pataisų turinį skaitykite čia: https://laisvavisuomene.lt/seime-lemtingas-balsavimas-del-garantiju-seimoms/

Balsavimas dėl pataisų buvo išskirtinis tuo, kad iš maždaug 110 Seimo narių, kurie buvo posėdžio salėje, registravosi tik 71, t. y. vos vienu daugiau nei pusė visų Seimo narių – minimalus  skaičius, kad balsavimas įvyktų. Taigi skirtingai nei prieš dvi savaites, šįkart nepritariantiems nepavyko boikotuojant balsavimo sugriauti pataisų priėmimui reikalingo kvorumo. Visi užsiregistravę Seimo nariai balsavo už pataisas ir vienbalsiai jas priėmė.

Su balsavimo rezultatais galite susipažinti čia: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=35370&p_k=1&p_a=sale_bals&p_bals_id=-34079.

Kai kurie Seimo nariai jau antrą kartą bandė patys nedalyvaudami balsavime sugriauti kvorumą ir taip pasiekti, kad balsavimas tiesiog neįvyktų. Daugiau nei keturiasdešimt ankstesniu klausimu užsiregistravusių parlamentarų atėjus laikui balsuoti dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų ištraukė korteles ir balsavime nedalyvavo: M. Adomėnas, A. Armonaitė, J. Baublys, A. Bilotaitė, R. Budbergytė, V. Čmilytė-Nielsen, I. Degutienė, E. Gentvilas, I. Haase, S. Jovaiša, V. Juozapaitis, R. Juška, L. Kasčiūnas, V. Kernagis, D. Kreivys, A. Kubilius, A. Kupčinskas, G. Landsbergis, J. Liesys, M. Majauskas, A. Maldeikienė, R. Martinėlis, A. Matelis, A. Matulas, A. Mazuronis,R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, A. Navickas, M. Navickienė, J. Olekas, E. Pupinis, J. Razma, J. Sabatauskas, A. Salamakinas, V. Simulik, A. Sysas, G. Skaistė, G. Steponavičius, D. Šakalienė, R. Šarknickas, S. Šedbaras, I. Šimonytė, G. Vaičekauskas ir J. Varkalys.

„Liūdna matyti tokį demokratiškos valstybės parlamentarų elgesį. Manome, kad taip parodyta nepagarba 28 tūkst. peticiją dėl pataisų pasirašiusių žmonių ir daugeliui Lietuvos šeimų. Nepaisant tokio beveik trečdalio Seimo narių elgesio, esame dėkingi tiems, kurie išgirdo šeimų ir ekspertų argumentus ir šiandien pritarė įstatymo pataisoms“, – teigė Laisvos visuomenės instituto direktorė K. Zamarytė-Sakavičienė.

© 2019 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.