img

Bryanas Lawrence’as Gonsalvesas. Alternatyva abortams – įvaikinimas

Bryanas Lawrence’as Gonsalvesas. Alternatyva abortams – įvaikinimas

Laisvos visuomenės insitututo savanoris Bryanas Lawrence’as Gonsalvesas 

 

Įvaikinimas yra gražus ir nesavanaudiškas veiksmas, galintis visiems laikams pakeisti gyvenimus. Tai procesas, kai suteikiama nuolatinė šeima vaikui, kuriam jos reikia, nes šis tapo našlaičiu ar jo biologiniai tėvai negalėjo vaiku pasirūpinti. Abortas nutraukia besivystančio vaiko gyvybę, o įvaikinimas suteikia galimybę kriziniam nėštumui virsti teigiamais rezultatais visoms susijusioms šalims. Pakalbėkime plačiau apie įvaikinimo naudą.

 

Įvaikinimas – gyvybės išsaugojimas ir galimybės vaikui gyventi suteikimas

Įvaikinimas suteikia vaikui galimybę gyventi pilnavertį gyvenimą. Tai svarbu, nes kiekvienas vaikas turi teisę gyventi ir būti mylimas, globojamas. Įvaikinimą vietoj aborto pasirinkusi motina išsaugoja vaiko gyvybę ir suteikia jam galimybę augti stabilioje ir mylinčioje šeimoje. Vaikas turės galimybę augti ir išnaudoti visą savo potencialą, ko nebūtų įmanoma padaryti, jei būtų buvęs pasirinktas abortas.

Įvaikinimas dažniausiai suteikia vaikams saugius ir rūpestingus namus, kuriuose jie gali augti ir tobulėti. Augdamas įvaikintoje šeimoje vaikas gali patirti nuoširdų šeimos rūpestį, emocinę paramą, meilę, stabilumą, saugią gyvenamąją vietą, išsilavinimą, sveikatos priežiūrą ir kt.

Įvaikinti vaikai ne tik patys gali gauti daugybę šeimos aplinkos teikiamų naudų, bet taip pat ir dovanoti kitiems meilę ir svajonių išpildymą, pavyzdžiui, vaikų negalinčioms susilaukti šeimoms ar žmonėms, trokštantiems didesnės šeimos. Tai abipusis džiaugsmas.

Susidūrusi su netikėtu nėštumu, motina gali jaustis prislėgta ir susirūpinusi dėl savo ateities, taip pat dėl to, ar pavyks užtikrinti stabilią ateitį savo vaikui. Šis neužtikrintumas, pasimetimas ir aplinkinių spaudimas dažniausiai ir lemia motinos sprendimą pasirinkti abortą.

Tačiau pasirinkusi įvaikinimą, motina gali nusiraminti žinodama, kad, atiduodama savo kūdikį įvaikinti, ji priėmė geresnį ir nesavanaudišką sprendimą nei abortas, ir tuo pačiu suteikė vaikui galimybę mėgautis nuostabiu gyvenimu.

Atiduodant vaiką įvaikinti, galima pasirinkti atvirą arba uždarą (dar kitaip vadinamą slaptą) įvaikinimo formą. Atviras įvaikinimas leidžia palaikyti tam tikro lygio ryšį tarp biologinių tėvų, įtėvių ir įvaikinto vaiko. Tai gali būti dalijimasis nuotraukomis, laiškais, telefono skambučiai ir vaizdo pokalbiai.

Pasirinkusios abortą, motinos dažnai galvoja, kokį gyvenimą būtų galėjęs gyventi jų vaikas, jei jos nebūtų priėmusios to negrįžtamai pražūtingo sprendimo. Taigi, vienas didžiausių atviro įvaikinimo pranašumų prieš abortą yra išsaugota gyvybė, galimybė pažinti savo vaiką ir stebėti, kaip jis auga ir gyvena.

Kitas įvaikinimo būdas yra uždaras arba slaptasis įvaikinimas. Šis metodas saugo abiejų pusių privatumą ir tai reiškia, kad po įvaikinimo proceso su vaiku yra nutraukiami bet kokie ryšiai.

 

Įvaikinimas yra saugus ir teikia džiaugsmo įtėviams

Pasaulio sveikatos organizacijos (toliau – PSO) duomenimis, „nevaisingumas yra pasaulinė sveikatos problema, su kuria susiduria milijonai reprodukcinio amžiaus žmonių visame pasaulyje… Nevaisingumą patiria 48 milijonai porų ir 186 milijonai asmenų visame pasaulyje“.

Įvaikinimas yra realus pasirinkimas šeimoms, kurios susiduria su įvairiausiais sunkumais susilaukiant vaikelio, nes tai leidžia joms įgyvendinti savo svajonę ir pašaukimą tapti tėvais. Atverdami savo širdis ir namus vaikui, įtėviai turi galimybę padaryti teigiamą ir ilgalaikę įtaką pasauliui. Įvaikintojų šeimos suteikia vaikui saugią, mylinčią ir pozityvią aplinką, kurioje vaikas gali augti jų globoje. Ši įtėvių teikiama meilė ir parama vaikui gali turėti didelės įtakos jo ateičiai ir bendrai gerovei.

 

Įvaikinimas suteikia teisinę apsaugą

Įvaikinimas taip pat suteikia teisinę apsaugą biologinėms motinoms ir įvaikinusioms šeimoms. Tai yra teisinis procesas, kurio metu tėvų teisės ir pareigos įtėvių šeimai perduodamos iš biologinės motinos. Šia procedūra užtikrinama, kad įvaikinimas būtų vykdomas etiškai ir teisėtai, nes visoms dalyvaujančioms šalims suteikiamos konkrečios teisės ir apsauga. Taip pat užtikrinama, kad būtų apsaugotos biologinės motinos teisės ir kad ji turėtų galimybę pareikšti savo nuomonę dėl įvaikinimo proceso, įskaitant šeimos, į kurią turėtų būti atiduotas jos vaikas, tipo.

 

Išvada

Apibendrinant, galima teigti, kad įvaikinimas yra alternatyva abortui. Jis suteikia galimybę besilaukiančioms motinoms priimti tinkamą sprendimą dėl savo dar negimusio vaiko, ir kartu pasirūpinti savo emocine ir fizine gerove. Įvaikinimas suteikia bevaikėms šeimoms galimybę tapti tėvais, užtikrina teisinę apsaugą visoms susijusioms šalims ir daro teigiamą poveikį visuomenei. Moterims, susidūrusioms su neplanuotu ar kriziniu nėštumu ir svarstančioms galimybę įsivaikinti, gali būti naudingos šios interneto svetainės: Krizinio nėštumo centras ir Šeimos slėnis.

 

© 2023, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.