Iš nesutinkančių su dukters ketinimu keisti lytį tėvų atimtos globos teisės

Iš nesutinkančių su dukters ketinimu keisti lytį tėvų atimtos globos teisės

Ohajo valstijos Hamiltono teismo teisėja suteikė translytės paauglės seneliams globos teises ir įgalino juos priimti medicininius sprendimus dėl paauglės lyties keitimo. Paauglės tėvai nenori, kad septyniolikmetė, laikanti save berniuku, pradėtų hormonų terapiją. Mergaitė atsisako būti vadinama savo mergaitišku vardu bei grasina nusižudysianti, jei jai teks ir toliau būti mergaite. Ji teigia, kad ją traumuoja ir apie pasitraukimą iš gyvenimo verčia mąstyti net jos vardo girdėjimas ir įrašo asmens dokumentuose matymas.

Tėvai, kurių vieši duomenys neskelbiami, nesutinka, kad dukteriai būtų pradėta hormonų terapija, rekomenduota translytiškumo gydymo centro gydytojų. Todėl mergaitės globa iš tėvų buvo atimta ir suteikta jos seneliams, kurie nuo šiol galės priimti teisinius ir medicininius sprendimus bei padengti jos gydymo išlaidas iš savo draudimo. Teismo sprendimu, prieš pradėdama lyties keitimo procedūrą, mergaitė turės konsultuotis su nepriklausomu psichologu ir patvirtinti, kad savo prigimtinės lyties atžvilgiu jaučiasi blogai.

Dar 2016 m. vaikų medicinos klinika, kurioje lankėsi paauglė, patarė, kad mergaitė kuo greičiau pradėtų hormonų terapiją, nes tai padėtų sumažinti savižudybės riziką. Tėvų advokato teigimu, vaikas „dar išvis nesugeba priimti tokio radikaliai gyvenimą keičiančio sprendimo“. Tėvų manymu, toks gydymas apskritai neatitinka geriausių jų vaiko interesų. Seneliai, kurių pažiūros, pasak prieštaraujančios pusės, yra atviresnės, vietoj tėvų galės priimti sprendimą leisti mergaitei keistis lytį. Tėvų advokato teigimu, toks žingsnis yra tiesiog „kelias apeiti tėvų sutikimą“.

Tuo tarpu tėvus kaltinantis teisininkas teigė, kad tokiems tėvų žodžiams įtakos turi jų religiniai įsitikinimai. Mergaitė skundėsi, kad tėvai ją buvo išsiuntę mokytis į katalikišką mokyklą, kur ji privalėjo vilkėti mergaitiškus drabužius. Teigiama, kad tai jai kėlė dar didesnę traumą ir skatino suicidinį elgesį. Tėvai taip pat kaltinami dėl to, kad paėmė mergaitę iš translytiškumo terapijos klinikos ir surado krikščioniškų pažiūrų terapeutą. Kaltinančių advokatų teigimu, tokia terapija tebuvo kelias valandas trukusi paskaita apie Bibliją, tačiau tėvai ir jų advokatai tai neigia.

Nors vaiko priežiūra iš tėvų atimta, teisėja jiems paliko teisę lankyti dukrą ir paskatino juos dirbti padedant vaikui integruotis naujoje šeimoje. Taip pat teisėja paskatino Ohajo įstatymų leidėjus užtikrinti, kad tokie pacientai galėtų patys priimti sprendimus dėl savo gydymo.

parengta pagal Judge gives grandparents custody of Ohio transgender teen, Christian parents lose custody of daughter afterrefusing to supporther ‘transition’ to male

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ “Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.